מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

--

דקה אחת - פרויקט וידיאו

2007-10-13 08:40:36   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

המרכז לאמנות דיגטלית, חולון בשיתוף קרן התרבות האירופית ה- European Cultural Foundation, מארגן סדרת סדנאות וידיאו לנוער המובילות להפקת עבודות וידיאו בנות דקה אחת. הראשונה מבין סדרת הסדנאות תתקיים עם תלמידים מבי"הס תיכון עתידים בחולון בין התאריכים 14 ל- 18 באוקטובר. את סדנאות הוידאו מעבירים אמני וידאו. הסדנה הראשונה תועבר על ידי האמנים אפי וויס ואמיר בורנשטיין, החיים היום בבלגיה. במהלך שנת 2008 צפויות להיערך עוד שלוש סדנאות, בין היתר בלוד ובמזרח ירושלים. הסדנאות מעניקות אפיק לביטוי עצמי ולהעצמה חברתית תוך מתן ידע בכתיבת תסריט, בהפעלת ציוד צילום וידאו ובעריכה דיגיטלית. הנערים משתפים פעולה ועובדים בצוות תוך דיאלוג ותמיכה הדדית. המדריכים מלווים את התהליכים האישיים של כל נער ונערה מבחירת הסיפור ועד סיום הפקת הוידיאו.
סדנאות דקה אחת בישראל יתמודדו עם שאלת הרב תרבותיות בחברה הישראלית כפי שהיא באה לידי ביטוי בחויות היומיום של בני נוער.
בסיום הסדנה תתקיים הקרנה חגיגית של העבודות. העבודות הבולטות תשלחנה לתחרות כלל אירופאית שתערך בהולנד. לאחר הסדנה הסרטים יועלו לאתר www.theoneminutesjr.org  שם יוצגו יחד עם עשרות סרטי וידיאו של נוער מכל אירופה.
פרויקט דקה אחת החל בהולנד בשנת 1998 והתפתח בהדרגה לתנועה עולמית עם משתתפים מכ- 80 ארצות. החל משנת 2000 מוענקים פרסים לסרטים המצטיינים. שיתוף פעולה עם קרן התרבות האירופאית הוליד את פרויקט הנוער של דקה אחת אשר במסגרתו תתקיימנה הסדנאות בישראל. הפרויקט מפגיש בני נוער מכל העולם שעוסקים ביצירה של עבודת וידיאו בת דקה אחת אותה הם מציגים בארצותיהם ובתחרות הבינלאומית. זוהי הפעם הראשונה בה תהיה השתתפות ישראלית בפרויקט, בארגון המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון.

 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
כל הכבוד
אלמוני

יוזמה מבורכת

פורסם ב-11:00 ,18/10/2007
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה