מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

הנהלת אימפקט מתפטרת

אימפקט 2008-07-24 20:47:51   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

הנהלת אימפקט - הארגון המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל מתפטרת כולה, כאיש אחד, במחאה על מצבו הנואש של הארגון, עקב אי הקצאת תקציבים ממשלתיים.

הודעה לעיתונות
אימפקט - הארגון המקצועי של האמנים הפלסטיים, פועל במסגרת עמותה שהוקמה בשנת 2002 במטרה לקדם את האמנות, לאגד את האמנים הפלסטיים המקצועיים בישראל ולהיאבק על זכויותיהם. ארגון אימפקט הצליח להביא למודעות כי האמנים הפלסטיים הם בסיס הפירמידה ועליהם נשענים המוזיאונים, הגלריות, האוצרים, המדיה וציבור המבקרים.
במהלך שש שנות פעילות הגיע הארגון להישגים מרשימים הן בהגנה על זכויותיהם של האמנים, בעשרות מאבקים נקודתיים והן ביוזמה של אירועים מכוננים והפקתם בפעילות התרבותית בישראל.

חברי ההנהלה, שפעלו ללא לאות כדי לעמוד ביעדים אשר הציבו לעצמם, הגיעו לנקודה שבה ברור שאימפקט לא יוכל להמשיך ולתפקד ללא תקצוב ראוי של משרד המדע, התרבות והספורט.
אף שזהו ארגון יחיד מסוגו אשר הוכיח ב-6 שנות פעילותו כי הוא מייצג את האינטרסים ואת זכויות האמנים בישראל, המשרד לא מצא לנכון לאשר תקציב גבוה מ-22,000 ₪ בשנה.

המחסור המתמיד במשאבים לקידום פעילות למען האמנים ולמען האמנות משתק ומפורר את הארגון. היטיבה לתאר את נחיצות הארגון דנה גילרמן, בעיתון הארץ ביום חמישי ה-5 ביוני 2008:
"הכנס השנתי של ארגון אימפקט ( הארגון המקצועי של האמנים הפלסטיים), שיתקיים מחר בפעם השישית, הוא אירוע חשוב ולו בזכות העקביות שלו. כמו כל ארגון שמנסה לטפל בזכויותיהם של יוצרים, גם אימפקט לא זכה ועדיין לא זוכה להיענות רבה. הארגון קם לפני כשמונה שנים ביוזמתם של כמה אמנים ששמו להם למטרה לשפר את מעמדו של האמן - לגרד אותו מתחתית הפירמידה של שדה האמנות. קשה לומר שעד עכשיו הארגון זכה להצלחה רבה בקרב יוצרים, שמעדיפים להישאר ספונים בסטודיו ולהדחיק את הפגיעה בזכויותיהם, במקום להירתם לטיפול קולקטיבי בבעיותיהם".

לאור האמור לעיל והעובדה שעד היום אימפקט לא זכתה לתקצוב הראוי והנדרש מתפטרים מתפקידם כל חברי ההנהלה הנוכחית.

על החתום:
ליליאנה קדישבסקי, יו"ר
וחברות הנהלה:
ורדה גבעולי
אינגה פונר קוקוס
צילה פרידמן

 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
אמנים מתפקדים רע כקולקטיב
בילי הנערה

האם זו האינדיבידואליות המפורסמת? האם זו באמת אפאתיות, אדישות? או האמונה המושרשת עמוק מדי שאמנות צריכה לדפוק את האמן, שאין שום תקווה ושום סיכוי לרווחה חומרית?

פורסם ב-07:36 ,25/07/2008
2
אין אף גבר בהנהלה? (ל"ת)
אלמוני

פורסם ב-16:26 ,28/07/2008
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
על אימפקט

אימפקט, עמותת הארגון המקצועי של האמנים הפלסטיים. הוקמה במטרה לשנות את מעמד האמן בחברה, ולהגדירו מחדש תוך שמירה על חירותו האישית ועל כבודו. הגוף, פעל משנת 2000 כפורום.

עוד מ אימפקט
אתר אינטרנט אתר הבית של הכותב
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה