מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

--

"חירות"

2005-05-29 16:11:15   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

האומן דוד וקשטיין ו- 120 ילדים מאופקים, רמלה, נצרת וראשל"צ יציגו את יצירתם "חירות" בניו-יורק

הודעה לעיתונות:
"חירות" מציגה קריקטורה מתקופת מלחמת העולם השנייה ומסמלת את החופש לפעול, לבחור וליצור.

עבודת הפסיפס "חרות" בוצעה במיוחד עבור ריצפת מוזיאון וויט בוקס שבניו-יורק על ידי 120 תלמידים מארבעת התחנות לאומנות עכשווית שמופעלות באופקים, רמלה, נצרת וראשל"צ. חרות הינו פסיפס ענק שגודלו 170 מ"ר אשר מציג קריקטורה מתקופת מלחמת העולם השנייה שפורסמה במגזין "פאנץ" ועסקה במעורבות אמריקאית במלחמה. נראה בה  פסל החרות שט בים לעבר אירופה על בסיס שצורתו מגן דויד ובידו החרות מחזיקה חרב במקום לפיד.  פסל החרות משמש סמל לחופש תוך התייחסות למושגים של השפעה, ניצול ותוקפנות. "פסל שט" באוקיינוס בני"ל, שמשמעותו נודדת ומעניקה חופש לכלל.
וקשטיין יצר את העבודה בעקבות הזמנה של האוצר הראשי של גלריית וויט בוקס, חואן פונטס, שראה עבודת פסיפס שהאומן הציג בניו-יורק לפני שלוש שנים.
האומן דויד וקשטיין הקים "תחנות יצירה בפריפריה" ומטרתו הנה, ללמד ילדים ונערים  אומנות על בסיס הקונספט של "נבחרת ציור בקהילה" וזאת בעזרת בוגרי פרויקטים מבצלאל וסטודנטים נבחרים. כיום בשנה השמינית לקיומו של הפרויקט שותפים גם מפעל הפיס, משרד החוץ, משרד החינוך התרבות והספורט וכן גופים נוספים.

יעדיו של דויד וקשטיין הם לטפח ולחנך נערים וילדים עם זיקה בולטת לאומנות אשר אין באפשרותם את היכולת להפוך תחום זה לתחביב, להפיכת התחנות למוקדים מקומיים לפעילות אמנותית עם זיקה חברתית ולהקמת תחנות יצירה נוספות בפריפריות ובשכונות השונות. לפיכך הוקמו התחנות  בארבע ערים מורכבות ובעלות אפיונים מיוחדים בחברה הישראלית. אופקים, עיר יהודית מוכת אבטלה במדבר. רמלה עיר יהודית-ערבית עם רמת פשיעה גבוהה. נצרת עיר ערבית נוצרית וראשל"צ. תחנות היצירה ממוקמות בלב השכונות והן מקרינות על הסביבה כולה.
וקשטיין הציג בעבר את היצירות של הילדים במוזיאון תל-אביב ובמוזיאון ישראל וב-5 למאי תוצג היצירה "חרות" בתערוכת "4 תחנות" שתתקיים בגלריית וויט בוקס בצ'לסי, ניו-יורק. בסיום התצוגה תועבר היצירה לברלין ולאחר מכן לירושלים.

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
ואווו מדהים! תודה..
חסוי

תודה רבה לכם! עזרתם לי בהכנת שיעורי הבית בהיסטוריה ועל כך אני מודה לכם מאוד! מואה חסויי

פורסם ב-18:14 ,10/01/2006
2
התפעלות
שושנה

ואווווווווווווווווואווווווווווווווווו זה מהמם אתם מאוד מוכשרים!!!!

פורסם ב-12:30 ,12/01/2006
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה