מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

הודעות ואירועים

2006-03-14 15:21:03   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

תחרות עיצוב לוגו, פרסים לציירים ישראלים ועיצוב במתחם ביאליק

קואליציה למאבק נגד עינויים - תחרות עיצוב לוגו

האיגוד האיטלקי לסולידריות (ICS) ושותפיו – הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל (PCATI), הארגונים הפלסטיניים: קואליציית משפטנים לזכויות אדם (JCHR) והמרכז לטיפול ושיקום קורבנות עינויים (TRC) – הקימו לאחרונה קואליציה למאבק נגד עינויים המבוצעים על-ידי הרשויות הישראליות והפלסטיניות (Coalition to combat torture perpetrated by Israeli and Palestinian authorities). מטרתה של קואליציה זו היא לשפר, בעזרת שיתוף במשאבים ובמידע, את היכולות של ארגונים פלסטיניים, ישראלים ובינלאומיים לקדם נושאים הקשורים בעינויים ובזכויות אדם. הקואליציה השיקה לאחרונה תכנית מקיפה למניעת עינויים בשיתוף עם האיחוד האירופי.
הקואליציה החדשה היוצאת לדרך תחת השם United Against Torture  - UAT, מחפשת מעצבים המעוניינים להשתתף בתחרות עיצוב הלוגו החדש שלה. הקואליציה קוראת לכל המעצבים הצעירים הלומדים במוסדות הלימוד בישראל וברשות הפלסטינית לשלוח את הצעותיהם לעיצוב הלוגו. עיצוב הלוגו צריך להיות מתאים מבחינה תוכנית לייצג את הקואליציה ולהעביר את המסר שלה לציבור הבינלאומי, הישראלי והפלסטיני.
ההצעות שיוגשו ישפטו על-ידי נציגים מטעם ה-UAT. פרס בסך 200 דולר יינתן להצעה הנבחרת. הלוגו הזוכה יזכה לחשיפה רחבה ויופיע על שלל החומרים של  UAT; כולל אתר האינטרנט הרשמי, מוצרי מדיה, ניירות מכתבים ועוד.
התחרות תיסגר ב-31.3.06.
כללי התחרות ואופן ההגשה מופיעים בדף המצורף בשפה האנגלית.
ניתן לשלוח את ההצעות וכן לפנות לקבלת רקע נוסף על פעילות הקואליציה בכתובת הבאה-  Jerusalem@icsitalia.org
להלן כתובות האינטרנט של הארגונים השותפים ב- United Against Torture:
• האיגוד האיטלקי לסולידריות ICS – www.icsitalia.org
• הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל PCATI  - www.stoptorture.org.il
• קואליציית משפטנים לזכויות אדם JCHR  –  www.jchr-pl.org
• המרכז לטיפול ושיקום קורבנות עינויים TRC – www.trc-pal.org
מצפים בסקרנות לקבל את הצעותיכם.

 הודעה לעיתונות:

פרס של מיליון דולר יוענק לאמנות הישראלית

קרן רפפורט מייסדת פרס חדש של מליון דולר, לכבוד רות וברוך רפפורט, אשר יוענק מדי שנה לשני ציירים, בכיר וצעיר, המתגוררים ופועלים בארץ. הפרס, אשר יתפרש על פני עשור שנים, יינתן כל שנה במחצית חודש מרץ   לציון יום הולדתו של ברוך רפפורט.
הפרס לצייר הבכיר כולל 35,000$ אשר יוענקו לאמן עצמו ו-35,000$ למימון תערוכה מיצירתו, מלווה בקטלוג.
הפרס לצייר הצעיר (עד גיל 40) כולל 15,000$ לאמן עצמו ו-15,000$ למימון תערוכה וקטלוג.
כל צייר יתחייב לתרום עבודה אחת לפחות לאוסף רות וברוך רפפורט לאמנות ישראלית. האוסף יוצג בתערוכה במוזיאון, במלאת עשור למתן הפרס (בסך כולל של 1,000,000$).
"אנו גאים ומאושרים לתמוך בדרך מכובדת זו באמנות הישראלית, ולקחת חלק בעשייה התרבותית. אנו מקווים לעודד באמצעות הפרס אמנים צעירים שיכניסו זרמים עכשוויים לעשייה האמנותית, ולסחוף את הציבור אחר הכוחות היצירתיים הרעננים בארץ".

זוכי הפרס השנה הינם:
נורית דוד – ציירת בכירה
אלי פטל – צייר צעיר

ועדת השופטים שהתכנסה השנה לראשונה, בחרה את הזוכים שיוצגו ב-2007. חברי הועדה כוללים את נציגי המשפחה והמוזיאון. יו"ר – הגב' רות רפפורט, עירית רפפורט, ענת מטלון, דורון סבג, אלן גינתון ופרופ' מרדכי עומר.

נורית דוד

נורית דוד נולדה ב-1952, בוגרת המדרשה למורים לאמנות ברמת השרון (היום בית ברל, קלמניה), 1978. תערוכת יחיד במוזיאון ישראל, ירושלים, 1987; תערוכת יחיד במוזיאון הרצליה לאמנות, 2001. הציגה בתערוכות יחיד וקבוצתיות רבות.
ב-25 במרץ 2006 תיפתח תערוכת יחיד בגלריה גבעון, תל אביב.
החל מציוריה המוקדמים נסבה עבודתה של נורית דוד על המשפחה: האחיות, האב. בציורים הסיניים, בדימויים ובתבליטים המונוכרומיים והאניגמטיים משנות ה-80, בטקסטים, במעין מפות ובעקבות.
מאוחר יותר, בסדרה "ללמוד כתיבה מעצים", "אוכלו" חלקים מציורים אלה על-ידי מוטיבים פיגורטיביים, ענפים וצמרות עצים - הטקסטים פינו את מקומם ונעלמו לטובת ייצוגים קטועים של הגוף ודימויים של אובייקטים. החל משנות התשעים הציגה ציורים בעלי מראית ריאליסטית, שתכניהם התגבשו כביוגרפיים עם דגש על המימד הפסיכולוגי. הם התבססו על תצלומי המשפחה משנות ילדותה והתבגרותה על רקע נופי שנות ה-50, גנים, בתי מרקחת, חדרי מדרגות וכיתות. צבעי הלבן והאדום – החלב והיין – הופיעו כמייצגי היצירה והחיים, לצד דימויים שהתייחסו לבריאת/בניית זהות, "אני", מחלקי תודעות וגופות. בציורי השנים האחרונות, הסצנות הפיגורטיביות מופיעות על רקע נופים עשירים ופנטסטיים, שילובים של נופים מקומיים, עם נופים הלקוחים מציורי הרנסאנס המוקדם ומאמנות המזרח הרחוק.
דוד פעילה גם ככותבת ומרצה.

אלי פטל

אלי פטל הוא יליד ירושלים, 1974, בוגר המחלקה לאמנות באקדמיה בצלאל בירושלים, 2000. הציג תערוכות יחיד בבית האמנים בירושלים, 2001; בגלריה של סדנאות האמנים בתל אביב, 2001; בגלריה דביר בתל אביב, 2003; ובגלריה קו 16, 2005. הציג תערוכה משותפת עם האמן אדם רבינוביץ' בגלריה דביר ביפו ב-2004, והם עתידים להציג במשותף בביתן הלנה רובינשטיין לאמנות עכשווית של מוזיאון תל אביב לאמנות בקיץ 2006.
הציורים והאובייקטים של אלי פטל מיידיים באפקטיביות שלהם ונושאיהם לפעמים מזוהים, "ציבוריים", מוכרים וקליטים, ולפעמים מעודנים וחמקמקים. הם ריאליסטיים, חיוניים, צבעוניים, ומבוצעים במגוון טכניקות, חלקן מסורתיות וחלקן המצאות של האמן.
המוטיבים שאובים מהתקשורת,  מזיכרונות ילדות ומסיפורי משפחה, והם משדרים פשטות וספציפיות לוקאלית. עבודתו של פטל עוסקת במה שהתוית הסטריאוטיפית מגדירה כעממי וכמזרחי תוך ניצול קלישאות מקומיות, והיא מטפלת במושאיה באירוניה, בהומור ובחמלה. עבודתו היא בו בזמן אוטוביוגרפית-אישית וחברתית-פוליטית ומצרפת וולגריות עם קיטש מתוך אמפתיה עמוקה.שישישלישי עיצוב במתחם ביאליק


קהילת המעצבים הישראלית והנהלת מתחם ביאליק מודיעים על סדרת הרצאות חודשיות אשר תתקיימנה ביום שישי השלישי בכל חודש, בבניין העיריה הישן, רח' ביאליק 27, מתחם ביאליק, תל אביב, בין השעות 11:00-14:30.
בכל מפגש יתקיימו שני מושבים, הראשון מאורגן על ידי חטיבת הסטודנטים והבוגרים הטריים של קהילת המעצבים והשני מכוון לאנשי מקצוע פעילים. הנושאים אשר יעלו במפגשים יעניינו את כל אנשי העיצוב והקהל הרחב.


במפגש הראשון (17.3.2006)

"סיפורי הצלחה" – מעצבים צעירים שעשו את זה, מספרים על הדרך לשם.
טל ותדמור – מעצבים תעשייתיים www.taltadmor.com
גיא שגיא – מעצב גרפי ומולטימדיה www.shual.com

דוד דה-פריס – שותף בכיר בקבוצת ריינהולד כהן – קבוצה המורכבת ממשרד עורכי פטנטים ומשרד עורכי דין. www.rcip.co.il.
ההרצאה תעסוק בהיבטי קניין רוחני עם דגשים למעצבים. מושגי יסוד: פטנטים, מדגמים, סמני מסחר ועוד, תהליכי רישום פטנט, אסטרטגיות קניין רוחני ככלי עסקי עבור המעצב ועוד.

מספר המקומות מוגבל.
מחיר כרטיס 25 ₪ (הכניסה לחברי הקהילה ללא תשלום. יש להזמין כרטיס מראש.)
ניתן לרכוש כרטיסים מראש בטלפון: 052-6550607.
ניתן יהיה לרכוש כרטיסים במקום.

 


 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה