מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי
אורי קצנשטיין

אורי קצנשטיין "מכונות תקווה" 1 נובמבר 2005 בחולון

--

Serial Cases והפזורה במרכז לאמנות דיגיטלית

2005-10-28 10:53:26   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

ומתחילים עם אורי קצנשטיין ובניה רכס ב"מכונות תקווה"

הופעות של סאונד ומוסיקה נסיונית והקרנות של תכניות וידיאו מאיזור הבלקן ומישראל יתקיימו מדי יום שלישי בשבוע, החל מן ה-1 בנובמבר  2005, במרכז הישראלי לאמנות דיגטלית, חולון.

Serial Cases

תכנית הוידאו "Serial Cases" מבוססת על חילופי תכניות וידיאו בין מרכזים שונים לתרבות ולאמנות באזור הבלקן ובישראל. הפרוייקט הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין אוצרים ממרכזי אמנות שונים, אשר מטרתו לחשוף את הקהל ליצירה האמנותית בוידיאו העוסקת בנושאים ובחוויות דומות, כתוצאה מתנאים פוליטיים, תרבותיים וכלכליים משותפים. הכוונה היא לבדוק כיצד יבולות העבודות בתכנית לשמש כערוץ תקשורת חלופי לערוצי המדיה הפופולריים. הקרנתן באזורים אלו תשמש מבחן ליכולת של עבודת אמנות לתקשר עם קהלים שונים ללא תיווך.
התכנית תוקרן כסדרה של 8 מפגשים, בכל מפגש יוקרנו שתי תכניות של אוצרים מהמדינות הבאות: מתיי בזנרו- רומניה, אייל דנון- ישראל, גליה דימיטרובה- בולגריה, מיכל קולצ'ק- צ'כיה, אנטוניה מיאקה- קרואטיה, מרגרתה מקובק ואנטון לדרר- אוסטריה, בשק שנובה- טורקיה, אורפיאס סקוטליס וברנקה צ'ורצ'יץ'- סרביה ומונטנגרו.

ברויאנה פנדובה וטודור קרסטוינוב, בולגריהסלבן טולז' "Nature Society", צ'כיה


הפזורה

תכנית הסאונד "הפזורה" תכלול 9 מפגשים בין החודשים נובמבר 2005 ועד אפריל 2006. המפגשים כוללים הופעה, שיחות עם האמנים ודיונים פתוחים לקהל והם מתקיימים במטרה לקדם את תחום היצירה בסאונד וכדי ולבדוק את המגמות של השפעות טכנולוגיות חדשות על היצירה האמנותית. לשם כך הוזמנו אמנים לעבוד במרכז ולפתח פרוייקטים אשר נמצאים בתהליך עבודה.
התכנית תציג את היצירות שהן פיתוח של פרוייקטים קיימים וכן תציג בפעם הראשונה פרוייקטים חדשים. בשני המקרים הקהל מוזמן להיחשף לחידושים. היוצרים יחשפו את עבודתם לקהל, במטרה לפתח דיון.
הצופים יוכלו לעקוב אחר התפתחות העבודה, כאשר היא תועלה שנית ועל כן תועלינה חלק מן העבודות פעמיים, במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון וב"תיבה" של אנסמבל המאה ה-21.
יוצרי התכנית הם אילן וולקוב, אסף תלמודי ואייל דנון.

וביום שלישי, 1.11.2005, שעה 20:30
מופע ראשון במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, חולון, במסגרת "הפזורה"
 

אורי קצנשטיין   -   מכונות תקווה
סאונד: בניה רכס

עבודה בזמן אמת האוצרת בחובה שירה, תנועה, רובוט ומתקני סאונד.
רעיונות כמו שקיעת השפה, תחבירי שפה ,שפות מומצאות, אספרנטו וג'יבריש, לצד אלמנטים של זמן גדול (זמן הנוסע קדימה ואחורנית) – כל אלה יוצרים מפה שונה הפונה אל החושים.
העבודה מבקשת להציג מעין מסע המציע סוג חדש/ישן של התנהגות בימתית קולית ודימויית העוסקת בהקשבה ובצפייה, כאשר העין שומעת והאוזן רואה.

דניאל לנדאו "זז", 21 פברואר  2005

 עוד מידע וזמני הופעות באתר המרכז לאמנות דיגיטלית


 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
למה לא תרבות ל'המונים'?
אלמוני

על מה ולמה גביית תשלום? עיריית חולון מממנת יפה מאוד את המרכז. מחכה לתשובה כנה.

פורסם ב-11:50 ,28/10/2005
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה