מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

SPIN בחדר, נורית ירדן בשלוש, אמנות על אופנים,

2005-10-19 19:10:39   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

X- Po-פה במעבדה, סמדר אליאסף והרצאות בגורדון ומכתב מהפרמידה

 

----------------------------------------------

 X- Po-פה

פרוייקט חדש מסטודיו בית היוצר של המעבדה
יוצרים צעירים מתחומי התיאטרון, אמנות המופע, מחול ווידאו התכנסו במעבדה לתהליך יצירה ממושך, תוך ליווי אמנותי, ומעלים שני ערבים בהם יוצגו עבודותיהם בחלל המעבדה.
היוצרים (לפי סדר הא'-ב): נבט יצחק, שלומי ליברמן, סהר עזימי ונעה שנהב
המעבדה, כבית רב-תחומי, יוצרת מפגשים בין אמנים הבאים מתחומי האמנות השונים, במטרה לחשוף את המשתתפים לשפות אמנותיות שונות ומגוונות ולדרכי הבעה, אשר אינן בהכרח זמינות לאמנים צעירים או לכל אמן אחר העובד בבית יוצר הומוגני. ההטרוגניות היא סוד ההצלחה של "קבוצת העבודה" ובהמשך לרעיון זה יועלו כל העבודות בערב אחד בחלל המעבדה.
פרויקט אקס-פה נולד כתוצאה מזיהוי חוסר מסגרת לבוגרי בתי-הספר הגבוהים לאמנות.
במהלך שנה נפגשו ארבעה אמנים צעירים אשר נבחרו על ידי צוות המעבדה מתחומי אמנויות שונים:  תיאטרון , אמנות המופע, מחול, ואמנות הווידאו. סדרת פגישות זו, יצרה פורום ייחודי ומרתק של "קבוצת עבודה" אשר אפשרה לאמנים הצעירים את המקום והלגיטימציה לדון בתהליכי היצירה ובקשר שלה עם הסביבה. במקביל ל"קבוצת העבודה" קיימו היוצרים פגישות אישיות ובמהלך השנה התהוו פרוייקטים האישיים שלהם. 

שלומי ליברמן, בימאי, בעבודתו "ביאת הפראנק", יוצר אירוע תיאטרוני המבוסס על חומרים דקומנטריים ומבקש להפגיש את הקהל עם אירועים הקשורים בדמותו השנויה במחלוקת של יעקב פראנק: פולחני מין בבתי-כנסת, עלילות דם, ועוד.
נועה שנהב, בימאית,תעלה את "הדב" מאת אנטון צ'כוב, אחד מגדולי המחזאים. מחזה קצר, שנכתב בתחילת המאה ה- 20, יועלה על בימת המעבדה ויבדוק מחדש את נושא מלחמת המינים. נושא אוניברסלי ועל-זמני זה ייבדק בהתבוננות מודרנית ומשעשעת.
סהר עזימי, כוריאוגרף ורקדן, יעלה את יצירתו "חדר מגורים בשישה חלקים", העוסקת בתוצאות הצפייה בטלוויזיה. בעבודתו, מזמין עזימי את הצופים למעין "מציצנות", לרגע אינטימי בחלל ביתו, המדמה מיקרוקוסמוס של עולם רווי סימנים וקודים התנהגותיים, היוצרים מערכת ציפיות. 
נבט יצחק, אמנית וידאו, יוצרת ומבצעת קונצרט וידאו-סאונד, יצירה ל-8 עד 20 טלוויזיות.
בעבודתה היא מתמודדת עם  יצירה "סימפו-טלוויזיונית", כאשר כל טלוויזיה מציגה דימוי חזותי המתאפיין בסאונד ייחודי. הדימויים שנבט עובדת אתם לקוחים מתוך עולמות תוכן שונים. הדימויים יוקרנו וינוגנו בהופעה חיה בחלל המיוחד של בר המעבדה.

העבודות יועלו ברצף בשני ערבים בלבד, תוך שימוש בחלל המעבדה -
בימים: חמישי 10.11.05 בשעה: 20:30 / שישי 11.11.05 בשעה: 13:00

------------------------------------------------------

הודעה לעיתונות                      

1. סמדר אליאסף- גן הבטון
2. כתב יד- תערוכה קבוצתית
3. סדרת הרצאות חדשה בגלריה גורדון

סמדר אליאסף – גן הבטון

ביום חמישי, 27 באוקטובר, 2005 בשעה 19:30 תפתח בגלריה גורדון תערוכת יחיד של סמדר אליאסף- גן הבטון. המנעד ציוריה של אליאסף נע בין הדר נשגב של עולם שקרס לבין תחושה עזה של תלישות. חלק מהציורים נדמים למבט על מפת משקעים באטלס, אחרים נראים כמו ציור שהוטבל בחומצה והדימוי נשר ממנו. פעולת הציור של אליאסף קשורה בקשר הדוק לעבודותיה. היא מציירת כשהבד מונח על הרצפה, כאשר הציור מתגבש תוך שימוש בטכניקות של משיחות צבע באמצעות ספוג, הצפת הציור בצבע ובמים, הידוק ולחיצות.
אליאסף החלה לפעול בשנות השבעים והתערוכה הראשונה בה השתתפה הייתה "שבעה אמנים צעירים" בבית האמנים, באצירתו של רפי לביא. מאז השתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות, ביניהן "הנוכחות הנשית" באצירת אלן גינתון במוזיאון תל-אביב. ומספר תערוכות יחיד בגלריה נגא.
זוהי תערוכת היחיד הראשונה שלה בגלריה גורדון. התערוכה מלווה בקטלוג המציג מבחר עבודות מהשנים .2005-1994 ובטקסט מאת יאיר גרבוז המאיר את עבודתה הייחודית.
ניתן לראות את העבודות שבתערוכה באתר האינטרנט של הגלריה . התערוכה תלויה החל מיום שישי 21 באוקטובר, 2005. ניתן לפגוש את סמדר בתערוכה בתיאום טלפוני עם הגלריה.

סמדר אליאסף

כתב יד – אוצרת שלומית ברויר

ביום חמישי, 27 באוקטובר, 2005 בשעה 19:30 תפתח בגלריה גורדון התערוכה כתב יד.
התערוכה תכלול עבודות של אביבה אורי, אסף בן צבי, משה גרשוני, יעקב דורצ'ין, מיכאל דרוקס, וולך- צימבליסטה, לינדה זנדהאוז, רפי לביא, מיכאל סגן כהן, פיליפ רנצר, שמחה שירמן.
בתערוכה יוצגו עבודות בהן נוכח כתב ידו של האמן, לרוב בשילוב דימוי ולעיתים כטקסט בלבד.
לפי רולאן בארת: "הכתב הוא פרקטיקה של עונג, הקשורה למעמקיו היצריים של הגוף ולתוצריה המעודנים והמוצלחים ביותר של האמנות."
המונח "כתב יד" בהקשר אמנותי מתייחס בדרך כלל לחותם ייחודי ובר זיהוי של אמן. בעבודות המוצגות בתערוכה, הסינתזה בין הכתב לדימוי מטשטשת את האבחנה ביניהם, כך שהתוצר שונה מהותית מסך מרכיביו. אגב כך, חווית הקריאה הופכת למסקרנת אם כי לא בהכרח נחוצה.
ניתן לראות את מרבית העבודות שבתערוכה באתר האינטרנט של הגלריה . התערוכה תלויה החל מיום שישי 21 בנובמבר, 2005. לפרטים נא לפנות לשלומית ברויר.
התערוכות תינעלנה ב-27 בנובמבר, 2005.

סדרת הרצאות חדשה בגלריה גורדון: אמנים על עבודתם.

גלריה גורדון שמחה להודיע על פתיחת עונת ההרצאות השלישית בגלריה. ההרצאות המתקיימות מידי יום שלישי בשעה 19:30 בערב.פתוחות לקהל ללא תשלום ומושכות קהל רב. סדרת ההרצאות השלישית  ב1 בנובמבר, 2005
עם הרצאתו של ישראל הרשברג. הרשברג, צייר בינלאומי, ומייסד בית הספר לציור בירושלים אשר הנחיל ציור פיגורטבי לכמה מהציירים הבולטים בתחום זה הפועלים כיום בישראל. ותסתיים בהרצאה של סיגלית לנדאו בעיני רבים האמניות הצעירה המוכרת ביותר הפועלת כיום בישראל
בקיום הרצאות מבקשת גלריה גורדון לעודד קשר בלתי אמצעי בין טובי היוצרים הפועלים כיום בישראל לבין קהל שוחרי האמנות.
מספר המקומות מוגבל ביותר. עיתונאים המעוניינים לבוא להרצאות מתבקשים ליצור קשר עם שלומית ברויר. קטעים מסדרות הרצאות קודמות אפשר לראות באתר הגלריה (ההורדה אורכת זמן רב) או לקבל על גבי CD (מומלץ).

1 בנובמבר, 2005  ישראל הרשברג (באנגלית)
8 בנובמבר, 2005  סמדר אליאסף
22 בנובמבר, 2005  איתמר לוי על פמלה לוי
29 בנובמבר, 2005  שרון פוליאקין
13 בדצמבר, 2005  טלי תמיר על שוש קורמוש
20 בדצמבר, 2005  אבנר כץ משוחח על עבודתו עם יאיר גרבוז
27 בדצמבר, 2005  רועי רוזן
3 בינואר, 2006  יעקב מישורי
10 בינואר, 2006  לארי אברמסון
17 בינואר, 2006  יהודית לוין
24 בינואר, 2006  סיגלית לנדאו

שעות פתיחת הגלריה: ג'-ה': 11:00-19:00,   ו': 10:00-14:00, שבת: 10:00-13:00

-------------------------------------

"פירמידה"

מייל שהגיע למארב:

שלום,
אודה לך אם תביא לידיעת קוראיך כי "פירמידה", המקום היחידי בחיפה שבו אפשר לראות אמנות עכשווית (במקביל למוזיאון המקומי) קיים כבר 11 שנים ושומר בהתמדה על פעילות רצופה. מאז פתיחתו הציגו בגלריה של המרכז מאות אמנים מהארץ ומחו"ל בעשרות תערוכות יחיד וקבוצתיות.
בפירמידה יש גם סדנת אירוח. עד כה היו כל אורחינו מחו"ל אבל אנו מעוניינים גם לארח אמנים ישראליים לשהייה של בין שבועיים לחודש עם אפשרות להציג בגלריה. אני בטוח שהם ירגישו בחיפה כמו בארץ אחרת. כמו כן נשמח להעמיד את הגלריה לרשות אוצרים או אמנים שרוצים לאצור תערוכה קבוצתית.
 נא ליצור קשר עם אברהם אילת  aveilat@hotmail.com
בברכה

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
אמנות על אופניים
קרין

הזדמנות אחרונה לשלוח אימג' עד מוצ"ש 29.10
הגלרייה תתחיל את מסלולה ב3- בנובמבר בשעה 19:00, שדרות רוטשילד פינת שינקין

אי-מייל פורסם ב-10:35 ,28/10/2005
2
איפה יעבור המסלול? (ל"ת)
כרמלה DJ

אי-מייל פורסם ב-10:41 ,28/10/2005
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה