מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

טרילוגיה של ארועי אמנות הקיץ בירושלים

2005-07-07 15:38:11   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

הזירה הבין תחומית מקיימת שלושה ארועים אמנותיים מסעירים בהם משתתפים מיטב היוצרים הצעירים בתחומי הקולנוע, הוידאו ארט, המחול והמוזיקה.

הודעה לעיתונות:
הזירה הבין תחומית שמחה להכריז על שלושה פסטיבלים אותם היא תקיים בקיץ 2005
טרילוגיה של ארועי אמנות חיה ובועטת, אשר תעיר את העיר מתרדמתה (?!) ותנער את האבק מעל חיי התרבות הירושלמים ... 

"אמנות בצומת" – 9,10,11,12 ביולי 2005


"זירת מחול 2"  - 30,31 ביולי עד 1 באוגוסט 2005


"לילות קיץ"  - אוגוסט 2005

הזירה הבין תחומית הינה גוף יוצר ובית תרבות ליוצרים צעירים בירושלים, המייצגים את העשייה התרבותית הישראלית הצעירה בתחומי התיאטרון, המוזיקה, המחול, השירה, הוידאו והאמנות הויזואלית. הזירה מעניקה מקום ובמה בלעדיים ליוצרים השואפים לחקור ולעמת אמת אמנותית, יוצרים בלתי מתפשרים אשר אינם מנסים לשאת חן בעיני הקהל אלא מעוניינים להביא את הקהל הסקרן אליהם. מדי שנה מארחת הזירה כ- 400 אמנים צעירים שלוקחים חלק בכ- 200 מופעים, ובארבעה פסטיבלים מקוריים: פסטיבל "קולה של המילה" - פסטיבל שירה בין תחומי, פסטיבל "אמנות בצומת" - וידאו אוונגארד, פסטיבל "זירת מחול" - יוצרים ירושלמים במחול ווידאו-מחול, ופסטיבל "לילות קיץ" - חגיגת קיץ של מוזיקה, מחול, תיאטרון ווידאו. שלושת הפסטיבלים הקרובים יהיו קרקע פוריה למפגשים ועימותים מפתיעים, בלתי אמצעיים ובלתי צפויים בין אמנים ויוצרים, בין מדיות אמנותיות שונות ובין תכנים מפתיעים ונועזים.

נועם אדרי, "הכלה", מתוך "זירת מחול 2"


"אמנות בצומת", 9-12 ביולי 2005

http://www.hazira.org/intersections/
http://www.artfocus.co.il/interference.htm
זוהי השנה השלישית ברציפות בה הזירה מקיימת בשיתוף פעולה עם הסינמטק בי-ם במסגרת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי, תחרות קולנוע אוונגרד הנושאת פרס אשר מטרתה עידוד וקידום אמנים צעירים בתחום זה. השנה יזמה ויויאן אוסטרובסקי, אוצרת התוכנית, חשיפה רטרוספקטיבית של סרטי מאן ריי [איש הדאדא, הסוריאליזם והאוונגארד] לצד חשיפתם של סרטי אמנים ישראלים צעירים. 15 האמנים הצעירים המשתתפים בתוכנית נבחרו מתוך 80 אמנים, והציבו לעצמם את האתגר להתנסות, לפרוץ דרך, ללכת לפני המחנה ולעשות את האמנות שלהם בכל מחיר.
אירוע הפתיחה של "אמנות בצומת" נושא את הכותרת INTERFERENCE, שמשמעו פעולה או מצב של עיכוב, הפרעה או התערבות. האירוע ייפתח בכל מרחב מתחם החאן, בהשתתפות 16 אמנים אשר הונחו על ידי אוצרי אירוע הפתיחה,  קבוצת SALA-MANCA , הלא הם דיאגו ולאה, מייסדי אירועי "הערת שוליים" בירושלים. האמנים הוזמנו לפתח את הנושא ברוח יצירתו של מאן ריי (Man Ray), אשר אחד ממאפייניה המרכזיים הוא פירוק והתערבות במדיה. מיצבים, מיצגים, מופעי סאונד ווידיאו המתייחסים לחלל, למדיה, לתרבות או לתקופה הם הערות אישיות של האמנים המבקשות לשים את המובן מאליו בסימן שאלה.
אירוע הפתיחה וההקרנה של המקבץ הראשון של סרטי מאן ריי יתקיימו ביום שבת ה-9 ביולי, במתחם החאן,
החל מהשעה 20.30 ועד לחצות - הכניסה חופשית. 
ההקרנות של סרטי התחרות יתקיימו בימי א' – ג' (ראה תכניה – דו-עלון).
כל ההקרנות יתקיימו בבמה 2 במתחם החאן בימים א', ב', ג', בשעה 21.00.


"זירת מחול 2"

יוצרי מחול עצמאיים נמצאים בירושלים חסרי חלל לחזרות, חסרי במה לחשיפה.  הזירה שמטרתה לעודד יצירה צעירה בירושלים אפשרה השנה  לאותם יוצרים להתכנס תחת קורת הגג של סטודיו הזירה, לעבוד וליצור מחול המשתף תחומי אמנות שונים. ועדה אמנותית שכללה את ענת שמגר, אווי ליפשיץ שטרנברג, עמית שי, מילכה זיסיק, וגילי שנית, עקבה במשך שבעה חודשים אחר האמנים, ובשלב שבו נבחרו העבודות ל"זירת מחול 2" הזמינה הועדה את יובל אורלי (יוזם ואוצר "פרויקט וידאו-בר" בתל אביב), לאצור את תוכנית הוידאו-ארט המתלווה ל"זירת מחול 2", וכך שילבה את אמנות הקולנוע אל תוך המחול.
מטרת האוצרות היתה לתווך הן בין אמני וידאו מוכרים לבין חדשים, ובין הרכבי המחול המציגים בפסטיבל. אורלי בחר ב-3 דרכים שונות לעבודת האוצרות: מפגש טרי בין אמני ווידאו עם הרכב מחול, צרוף אמן וידאו למחול עצמו (בהסכמת הכוריאוגרף) והצבה של עבודות קיימות לפני או אחרי עבודות מחול שונות.
התוצאה מרגשת ומפתיעה - מארג של 12 עבודות בכורה מהן שתי יצירות של תיאטרון-מחול שנולדו בזירה וטופחו על ידה, עבודות מחול סוחפות ומרגשות המקיימות דיאלוגים נוקבים ובלתי אמצעיים עם אמני הוידאו ארט הכוללים במאי פרסומות,  במאי קולנוע, בוגרי המדרשה ובצלאל. אמנים אלה מיצגים 12 יצירות וידאו, מתוכן 3 עומדות כיחידה עצמאית, 2 הפכו לחלק מהמחול עצמו ו-7 יצירות שהותאמו במיוחד.  השנה, כמו בשנה שעברה, מארחת הזירה ארבע יוצרות מחול אשר יצירתן הועלתה בתחרות גרטרוד קראוס באקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים, וכך נבנה דור המשך ליצירת מחול בירושלים.
 
כל מופעי הפסטיבל יתקיימו באולם תיאטרון החאן בירושלים.

 

לילות קיץ, אוגוסט 2005

פסטיבל מוזיקה עצמאית ובלתי מתפשרת, אשר יצנן וירענן את לילות אוגוסט החמים של ירושלים. העקרון המנחה של הפסטיבל הוא שילובים מפתיעים בין אמנים ידועים מחו"ל ובין אמנים ישראלים, כאשר ההתמקדות היא במפגש החושף מוזיקאים ירושלמים עצמאיים, אשר נאבקים על זכותם ליצור מוזיקה שהיא אינה מסחרית, אינה מיופיפת ואינה מתפשרת, חלקם באים מסצינת האנדרגראונד של המוזיקה האלקטרונית אשר התפתחה בירושלים בשנים האחרונות.
המופעים יתקיימו בחצר החאן תחת כיפת השמים, אל תוך הלילה.

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
לילות אוגוסט החמים של ירושלים?!
הילה

מי התל אביבי שכתב את זה? אין לילות חמים בירושלים, גם לא באוגוסט.

פורסם ב-22:24 ,21/08/2005
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה