מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

--

לפטופיה

2005-04-06 01:44:27   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

אירוע שמיוחד כולו למחשב הנישא

7.4.05 מועדון הג'ה פאן, קומפורט 11 תל אביב החל מהשעה 22:00 
כניסה 50 ש"ח (40 ש"ח מראש)
*בנוסף להופעה במועדון הג'ה פאן תתקיים גם סדנת אומן בבית הספר לאומניות במוסררה בירושלים בתאריך 5.4.2004*


הלפ טופ הפך בשנים האחרונות לאחד הכלים החשובים ביותר במוזיקה אלקטרונית ודיגיטלית, הוא פתח אפשרויות חדשות לאמנים ליצור ולהציג את האמנות שלהם. האפשרות לקחת את האולפן שלך ממקום למקום שינתה ומשנה את הדרך שבה דור חדש של יוצרים אלקטרונים יוצר את המוזיקה שלו. המחשב הנישא שינה גם את הדרך שבה הקהל צורך את המופעים, לא ברור האם הצופה רואה מופע חי או אולי האמן בודק דואר אלקטרוני? הלייבל אינטרבל מקיים בשביעי לאפריל את לפטופיה כדי לבחון את השינוי שיצר הלפטופ באומנות החזותית ובמוזיקה האלקטרוניתדיגיטלית.

לפטופיה הינו אירוע שמיוחד כולו למחשב הנישא, במשך כל הערב יופיעו אמנים מכל העולם, כאשר כולם ללא יוצא דופן ישתמשו במחשב נישא כדי להביא את האומנות שלהם לקהל. כל המופעים יוצרים חיבור בין האודיו והויז'ואל, כדי לתת מענה לבעיות שיוצר המדיום החדש.
האומנים שיופיעו בלפטופיה הם מהבולטים בעולם ובארץ בתחום המוזיקה הניסיונית והסאונד והוידאו.
הלייבל אינטרבל הוקם בשנת 2003 על ידי עידו גוברין ויאיר עציוני, הוא נקרא על שם המושג של מרווח אותו חלל שנמצא בין אובייקטים או בין שני תווים. מטרת הלייבל היא לקדם אומנות דיגיטלית בישראל. אנו כלייבל וכגוף שאינו פועל למטרות רווח חשוב מאד לקדם את האומנות הדיגיטלית בישראל וכן את האומנות הישראלית בעולם. אנו מתכוונים להפיק אירועים נוספים מלבד לפטופיה שיתעדו וידגימו את השילוב בין אומנות וטכנולוגיה כפי שהוא מתבטא במאה העשרים ואחת.
האירוע נערך לכבוד חגיגות 10 שנים להקמת ה – EMF הקרן למען מוזיקה אלקטרונית שנימצאית בניו-יורק. לציון התאריך יערכו אירועים בכל רחבי העולם, לפטופיה הוא האירוע שיתקיים בישראל.
בחסות בית התוכנה הקליפורני סיקלינג 74 יצרנית התוכנה max.msp שהיא מהכלים המובילים בעולם המוזיקה הממוחשבת.

פיל ניבלוק

בין האומנים שיופיעו:

פיל ניבלוק – יוצר,מוזיקאי, במאי סרטים, מאז שנות הששים הוא יוצר בחוד החנית של המוזיקה אלקטרונית, שיחרר מוזיקה בלייבלים כמו טאץ' הבריטי ובלייבל מויקאי של ג'ים אורורק. פיל עבד עם אומנים כמו רפאל טוראל הפורטוגלי ,סוניק יות' ועוד רבים וטובים. הוא ללא ספק אחד מאחרוני הדינוזאורים של המוזיקה האלקטרונית, המוזיקה של ניבלוק מורכבת משיברי טימבר של כלים מהם הוא יוצר דראונים עמוקים ואיטיים, את כל זה הוא מנגן בעוצמה גבוהה ובשילוב של וידיאו ארט מה שגורם לחוויה מדהימה.
אמנון וולמן – אמן סאונד ומלחין. עומד בראש המחלקה למוזיקה דיגיטלית בברוקלין קולג'. נחשב לאחד מהבולטים והמובילים בעולם בעבודה על כלים דיגיטליים. כתב מספר רב של יצירות, מוזיקה לסרטים,מוזיקה קאמרית ועוד. המוזיקה של וולמן היא שילוב של כלים חיים ועבודת עיבוד דיגיטלית. שלא כמו רבים בתחום, המוזיקה שלו פונה גם לרגש.
אילן גרין - חצי מהצמד קרכץ', היה חבר בלהקת ניקמת הטרקטור מנהל את המחלקה ליצירת מוזיקה בבית הספר לאומנויות במוסררה. כתב מוזיקה למחול, תיאטרון ועוד.. הוא ינגן מופע שישלב בין כלים שהוא בנה בעצמו ובין לפטופ.
קתרין ליבורבסקיה – אומנית וידאו מאז שנות השמונים, הופיעה והציגה באינספור גלריות ופסטיבלים בכל העולם.
עידו גוברין –  מוסיקאי ואמן סאונד. מנגן ומתכנת כלים אינסטרומנטלים ודיגיטלים בעבודתו. שחרר מוסיקה בלייבלים ישראלים ובינלאומיים, כותב מוסיקה לסרטים ולמייצגי סאונד/תמונה. מבעליי הלייבל אינטרבל. 
יאיר עציוני –  אמן סאונד, מתמחה במיקרו מוזיקה. שיחרר מוזיקה בלייבלים בינלאומיים בגרמניה ובריטניה. מבעלי הלייבל אינטרבל.
ליאורה בלפורד – אמנית וידאו ויוצרת סרטים עצמאית. השתתפה בפסטיבלים בינלאומיים
(Art film festival in Slovakia, Washington Jewish film festival in USA, Vancouver film festival in Canada ועוד רבים אחרים) והציגה עבודות וידאו במגוון גלריות ותערוכות (מוזיאון תל-אביב, טל אסתר, בימת מיצג, אמנות לעם ועוד).   
ג'ק פאבר – אומן וידאו ישראלי, הספיק להציג עבודות בפסטיבל אומנות לעם ובגלרית טל אסתר, הספיק לביים מספר עבודות וידאו ללהקות עצמאיות.

את הערב יפתח סט תקלוט של פיפו המסתורי.

לינקים:
http://www.interval-recordings.com
http://www.cycling74.com/index.html
http://www.arts-electric.org/cgi-bin/aecal_search.pl?keywords=hipchips
http://www.greenet.co.il
http://www.phillniblock.com
http://www.amnonwolman.org
http://www.jah-pan.net

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה