מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

--

סוגיה 2: דיונים ושאלות על אמנות, תרבות וחברה

2006-06-09 12:52:58   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

שישי-שבת 16 ו-17 ביוני 2006, חצר סרגיי, רח' הלני המלכה 13, מגרש הרוסים, ירושלים


"סוגיה" היא אירוע עצמאי המציע מפגש בין אמנים, פעילי תרבות, חוקרים והקהל הרחב. במהלך שני ימי האירוע יתקיימו דיונים, הרצאות והצגות של פרויקטים העוסקים כולם ביחסי הגומלין שבין אמנות, תרבות, מדיה חדשה, פוליטיקה וחברה.
המפגש בא למפות פרקטיקות אמנותיות של קבוצות ופרטים הפועלים בארץ, ולהפגיש ביניהם כדי לפתוח ערוצים לדיאלוג, לשיתופי פעולה ולהרחבת הפעילות העצמאית.
"סוגיה" מתקיימת זו השנה השנייה, והיא תוצאה של עשייה המשותפת לעשרות אמנים ופעילי תרבות. הנושאים המגוונים והגישות השונות משקפים גם את הרקע של המארגנים ואת השקפותיהם.
בין השאר יידונו הנושאים: האם פוליטיקה תורמת לאמנות או מזהמת אותה?; פרויקטים של אמנות שמתערבים במרחב; אמנות, חינוך וקהילה, ותפקידם של אמנים במוסדות חינוך ובקהילות מוחלשות; אמנות וכלכלה; שוק האמנות ועבודה עצמאית וקולקטיבית (לתוכנית המלאה, ר' התוכנייה המצורפת).
להורדת התוכנייה:  www.no-org.net/sugia2/sugia2.pdf
למפה: http://www.no-org.net/zoom.php?id=765

לצד זאת, בחצר האירוע יתקיים יריד של הוצאות עצמאיות. וספרים, פנזינים, דיסקים וקטלוגים של אמנות יימכרו במחירים טובים, ישירות מהמוציאים לאור. יהיו שם דברים שלא תמצאו בחנויות הספרים ובשבוע הספר.
דמי הכניסה הם 10 שקלים לכל יום אירוע. הם כוללים גם את דמי הכניסה לאירוע “רה-קולקציה”, ומיועדים לכיסוי ההוצאות.

מארגנים: רונן אידלמן, הגר גורן, מאשה זוסמן, לאה מאואס, מטווי שפירו ודיאגו רוטמן

רה-קולקציה

רה-קולקציה הוא אירוע שבו נהפוך פריטי לבוש משומשים לבגדים חדשים, מלאי השראה ומעוררי השתאות. השמלה הישנה תתחתן עם פיסת וילון, ועם קצת חכמת ידיים ומחשבה יצירתית הן יהפכו תוך כמה דקות לחולצת מחשוף, חצאית קפלים או סינר אופנתי.
במקום להוציא הון ברשתות הביגוד המשעממות והממוסחרות, ניפגש בחצר מקסימה ליד מגרש הרוסים, ונביא את הבגדים הישנים שסתם תופסים מקום בארון (כן, כן, החולצה הכחולה עם הפסים הצהובים והג'ינס שכבר לא עולה עליך). בפינת חמד, מתחת לצריח, יישבו תופרים, תופרות, מעצבות, מעצבים, דפסים, דפסות ועוד אנשים שיודעים לדבר עם בגדים, לעשות איתם קסמים, לייעץ ולהתאים. מביאים להם בגד מתוך המבחר, ומתחילים לגלגל רעיון. לפעמים מספריים יעשו את העבודה, וגם הדפס מוסיף המון. לפעמים יש צורך בעבודת חייטות רצינית יותר. בסוף אפשר לצאת עם בגד חדש למלתחה. בגד מיוחד, מעוצב, כזה שאין ולא יהיה לאף אחד אחר, מבד שכבר לא עושים יותר.  www.habitu.org/rekolektzia

 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה