מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

קול קורא: פקטורי

2008-11-04 14:58:35   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

מוזיאון בת ים לאמנות עכשווית מזמין אמנים וקבוצות מכל תחומי האמנות והתרבות להגיש הצעות לעבודות/פעולות

מועד אחרון להגשת הצעות: 15 דצמבר 2008
מוזיאון בת ים לאמנות עכשווית מזמין אמנים וקבוצות מכל תחומי האמנות והתרבות להגיש הצעות לעבודות/פעולות במסגרת התערוכה פקטורי, שתתקיים החל מסוף מאי 2009 בשני מוקדים.

התערוכה פקטורי מבקשת לבחון תהליכי ייצור ותוצריהם בתוך שדה האמנות, כמו גם מבנים חברתיים-כלכליים השולטים היום בעולם הגלובלי. נושא התערוכה נבחר בהשראת הסטודיו המפורסם של אנדי וורהול, אשר תפקד במהלך שנות השישים במספר אופנים – מקום מפגש לבוהמה הניו-יורקית, מקום ששיכן בתוכו כוכבי על כמו גם דמויות שוליים, מקום אשר עיצב את הפרסונה האמנותית של וורהול וחבריו, ובאותה עת שימש גם כסטודיו אמן לכל דבר, בו נוצרו עבודות אמנות במדיומים
שונים.
התערוכה פקטורי מבקשת להציף את המתח הקיים בתהליכי הייצור האמנותיים בפרקטיקות שונות (וידאו, סאונד, מיצג, מיצב, ציור, צילום ועוד) בין התרחשות חיה לבין חפצים קונקרטיים ותצוגתם. אותו מתח יהדהד גם במערכת היחסים שתיווצר בין שני המוקדים השונים של התערוכה, כאשר הפעילות האמנותית בכל אחד מן האתרים תלבש אופי שונה, בהתאם למאפייניו של החלל.

:::אתר ראשון – מוזיאון בת ים לאמנות עכשווית ע"ש בן ארי – תערוכה שתתקיים במשך שלושה חודשים, בין מאי לאוגוסט 09 , ותתמקד בתהליכי ייצור המתייחסים באופן ביקורתי לאסטרטגיות, הגבולות וקווי המתאר של השדה האמנותי בכלל, והמוסד המוזיאלי בפרט.
:::אתר שני – איזור התעשייה, בת ים – איזור התעשייה הוא חלל לא-אמנותי, אולם הוא מסוג החללים אשר הפכו ללוקיישנים נחשקים לתצוגת אמנות עכשווית, בשל אופיים הבלתי-נגוע. אלה ימיו האחרונים של איזור תעשייה זה במראהו הנוכחי, מאחר והוא עומד לעבור תהליך התחדשות, במסגרתו הוא יהפוך ל"איזור תעסוקה". האמנים שייבחרו יעבדו בחללים שונים באזור התעשייה במשך כחודש ימים, במהלך מאי 09 . הפרויקטים השונים ייבנו במהלך החודש, ושיאם יהיה בפעילות אמנותית חיה (הפנינג במובן האמנותי ההיסטורי שלו) באירוע שיימשך חמישה ימים ויהיה פתוח לקהל הרחב.

ניתן להגיש הצעות לכל אחד מן האתרים. אנא צרפו לכל הצעה טופס הגשת הצעה, שניתן להוריד כאן:
http://mobyinfo.googlepages.com/home 
הצעות יש לשלוח לכתובת: mobyfactory@gmail.com

*המוזיאון שומר לעצמו הזכות לבחור את ההצעות המשתתפות. תשובות להצעות שיבחרו תמסרנה עד 15.1.09

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
האם מישהו הבין מה הם רוצים? (ל"ת)
אלמוני

פורסם ב-21:48 ,07/11/2008
2
גם הם לא מבינים מה הם רוצים- להתפלסף
אמנית מתוסכלת

כמו האומנות העכשווית הריקה מתוכן, כך גם הפנייה הזאת, קשקושים... עד שילד אחד יצעק המלך עירום...

פורסם ב-19:25 ,08/11/2008
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה