מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

--

אמנות בצומת

2008-07-04 10:43:37   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

סרטים ניסיוניים, סרטי אמנות וסרטים נדירים בתוכנית "אמנות בצומת" בפסטיבל הקולנוע בירושלים, 11-16 ביולי 2008

במסגרת פסטיבל הקולנוע בירושלים, התוכנית 'אמנות בצומת' תשים דגש מיוחד על עבודות וידיאו וקולנוע של מיטב היוצרים בארץ ובעולם, המעניקים מבט מרתק ועכשווי על אמנות הקולנוע והוידיאו.
האמנית הישראלית יעל ברתנא, הזוכה להצלחה רבה ולהכרה ברחבי בעולם, אשר יצירתה האחרונה Mary Koszmary מוצגת ממש בימים אלה במוזיאון הטייט מודרן בלונדון, תציג עבודה זו לצד מבחר עבודות שיצרה בין השנים 2000-2007. ברתנא עוסקת ביצירותיה בבחינת חיי יומיום, ריטואלים הנוגעים במעמדה של המדינה הריבונית ואת המתח הנובע ממצב של מלחמה.
בנוסף,  הוזמנה ברתנא לאצור תוכנית של יצירות ישראליות המשקפות את טעמה האישי. בתוכנית זו יוצגו עבודות של יוצרים ישראלים דוגמת גיא בן נר, מיכל היימן, סיגלית לנדאו, אירית בצרי, ברק רביץ ואחרים. היא מאפשרת לצופים להכיר מקרוב את טעמה האמנותי של ברתנא, ומהווה מבט מרתק על יצירה ישראלית עכשווית הזוכה להצלחה בעולם האמנות הבינלאומי.
לנה וילסון מהביאנלה החשובה ביותר בעולם לאמנות הפרפורמנס Performa, ניו יורק, תציג קלטות והקלטות נדירות של מיטב הכוריאוגרפים והרקדנים, שפעלו בשנות בתחילת שנות ה-70 בניו יורק, והגדירו מחדש את המושג מחול מודרני. צפייה בעבודות של טרישה בראון, איבון ריינר ואחרים, בליווי הרצאת מבוא של וילסון, הינה חוויה מרתקת המאפשרת הבנה עמוקה יותר של אמנות הבמה ומצביעה על מקורות ההשפעה של כוריאוגרפים ובמאים מרכזיים הפועלים כיום.
ויויאן אוסטרובסקי, במאית קולנוע ואוצרת מפריז אצרה יחד עם קלי גורדון ממוזיאון הירשהורן את התוכנית 'מות הקולנוע', שבוחנת את מצב הקולנוע בימים אלו ואת ההשפעות של טכנולוגיות חדישות על עתידו של המדיום.
התוכנית 'הרחק מבוליווד' תעניק לצופים מפגש מרתק וסוחף עם במאיי קולנוע הודיים, אשר פועלים מחוץ למיינסטרים של בוליווד, ולפיכך מצליחים ליצור קולנוע ניסיוני, מאתגר וחתרני העוסק בחברה ההודית, אורבניות ומיניות.
התוכנית אמנות בצומת תסתיים בהופעה בליווי מוסיקה חיה של קבוצת סלמנקה – 'תולדותיה של בתיה מ.' שתתקיים בחלל המעבדה בירושלים. לאחר ההופעה מסיבה עם די.ג' שונים. 

פרטים נוספים באתר הפסטיבל
 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה