מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
שוטף ומתמלא / פוליטי

--

ובלבה חומה

א.ש. 2004-11-11 10:42:18   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

אמנים מקסיקאים כיסו את חומת ההפרדה בציורי קיר תאבי חירות וצדק. לאפרטהייד שלום

חומת ההפרדה סוגרת על בתיהם של הפלסטינים, מונעת מהם עבודה, גוזלת מהם אדמות ואת מראה הזריחה והשקיעה.
כתגובה יצירתית ובלתי אלימה להקמתה הפושעת של חומת ההפרדה, ובסיוע המרכז הבינלאומי של בית-לחם, הגיעו שלושה ציירי קיר מקסיקאים כדי לשנות את פניה של החומה בצוותא עם תושבי העיר. אלברטו ארגון רייס, גוסטבו שבז פאבון וארסטו מולינה אורבינה הגיעו לפלסטין ב-19 באוקטובר, והשתכנו בבית-לחם. ציורי הקיר האקספרסיביים שלהם מעטרים כעת את החומה באזור אבו-דיס.
אל המחאה הצטרפו פעילים מדנמרק, שוודיה, גרמניה, ארה"ב, בריטניה, הולנד, ספרד וניו-זילנד, שביקשו למחות על הקמתה של חומת ההפרדה המשפילה והמסוכנת, ולקרוא להפלתה. 


גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
איפה הם היו כשהתפוצצו פה אוטובוסים?
אלי רוזנברג

גדר ההפרדה אינה חומת ברלין. מי שאומר זאת סומך על זיכרון היסטורי קצר ועל רפות שכל. גדר ההפרדה היא רעה אך היא הרע במיעוטו. הפלסטינאים הביאו על עצמם צרה זו, לא רק בגלל ה-200 פלוס שהידים אלא דווקא בגלל שהם רואים בשהידים גיבורים לאומיים. הגדר מצילה חיים יום יום. מי שמשתמש במושג "האפרטהייד" בהקשר לגדר ההפרדה כמוהו כמי שמשווה בין ציונות לנאציזם, ראו "ועידת דרבן" בדרום אפריקה. אפרטהייד קיים בארצות ערב וברשות הפלסטינית בהם מוצאים להורג הומוסקסואלים, נשים נסקלות באבנים על עברות "מוסר", אנשים מוצאים להורג על המרת דת. שהחברה ממכסיקו ילכו לצבוע את החומה שבונה ארה"ב בגבול עם מכסיקו. חומה שאין לה הצדקה של טרור. עגב ברמה האומנותית התוצאה נראת די עלובה. מה לעשות שהפלסטינאים עושים טעויות היסטוריות לא רק בפוליטיקה.
ובקשה קטנה מעורך "מערך". למה שלא תכתבו על תאו ואן גוך, הבמאי ההולנדי שהעיז לחשוף את היחס לנשים בחברה המוסלמית בהולנד ושילם על כך בחייו. סכין נעוצה בליבו עם כתב "פטאווה" שהורידו מהאינטרנט.
אולי זה אינו נושא שעומד ב"תקינות פוליטית" של "מערב".

אי-מייל פורסם ב-14:09 ,17/11/2004
2
אלי היקר, לך תבדוק איפה עוברת החומה
אבי

ואז תספר לכולנו מה מטרתה ומה היא עושה. החומה הזאת לא חוצצת בין השטחים הפלסטיניים לישראל, אלא משמשת (גם) כדי להגן על ההתנחלויות ובעיקר (בעיקר) כדי לאפשר לגזול מהפלסטינים מקסימום קרקעות. ובהזדמנות זו, אתה יכול להפסיק גם להטיף לאנשים על מה הם כותבים ועל מה הם לא כותבים, ואז להכניס להם מלים לפה ולהפוך אותם לדוגמני השמאלניות המדומיינת שלך.

פורסם ב-16:02 ,17/11/2004
3
גדר ההפרדה יותר גרועה מחומת ברלין
הנס

החיים תחת הכיבוש הישראלי, ושלילית הזכיות מאנשים שחיים בגדה המערבית ובמיוחד האזורים הקרובים לגדר ההפרדה הם הצורה חד משעית ובלתי ניתן לוויכוח יותר גרועים מהחיים במזרח ברלין.

פורסם ב-01:35 ,21/11/2004
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה