מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

"מחסום" בתמרה, פסטיבל "צ'ינו פורטה 4", "מהלב" בקלישר,

2005-10-19 23:40:59   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

"אין חומה ב"ויצו", "צעד של שלום" בביה"ס מנשר ו"שאלה של השקפה" בגלריה אלפרד בפלורנטין

 
--------------------------------------------------

פסטיבל "צ'ינו פורטה 4" של המדרשה לאמנות בית ברל מציג:

וידאו ארט בסינמטק- 27/10 בשעה 20:00
ערכו : ברק רביץ ואלונה פרידברג
המקבץ כולל 11 עבודות וידאו אותן יצרו סטודנטים ובוגרים צעירים של המדרשה. העבודות עוסקות במגוון רחב של נושאים ביניהם  ציונות, פורנו, צבא והוליווד. הצפיה בקובץ העבודות מעלה תמונת מצב המקיימת עיסוק באופני ההתניה של המדיום את הצופה, הרגלי צפיה, מטריצות קולנועיות ומשמעותו הרב מימדית של הדימוי.
עוד פרטם בלוח אירועים

--------------------------------------------------

המרכז לאמנות עכשווית מזמין לרגל פתיחת הגלריות:

מהלב

אוצר: בועז ארד
ערב וידאו ארט, 3/11, גלרית קלישר, רח' קלישר 5

"מהלב" היא תערוכה של  עבודות וידאו קצרות שעוסקות בין היתר בשאלת גבולות התפקוד והמרחק ממנו. העבודות בוחנות את היכולת לתפקד כגבר או אישה, כאם או מנהיג או קוסם או מאהב/ת וגם בתפקיד האמן.האמן  מעמיד את עצמו מול העבודה תוך בדיקה של המרחק שלו ממנה. המשמעות של להיות בתוך העבודה ומחוץ לה בו זמנית.תוך בדיקה של המרחק אל הרגש ואל השפה הקולנועית.
וידאו ארט הוא מדיום לא מוגדר. במהלך כחמישים שנותיו הוא משתנה כמו חייזר שיודע ללבוש זהויות שונות, למצוץ את לשדן ולהמשיך הלאה. כך אפשר לראות את הדיאלוג עם הקולנוע החל מאמצע שנות ה90 ואת הגבולות שנישברו בינו לקולנוע הדקומנטרי. בעבודות עכשוויות ניתן להבחין בזרועות הנשלחות לעבר שפת הפרסומות ותכניות טלוויזיה
משתתפים: נועה גור, נועה גרוס, בן הגרי, אפרת ולירו, נועה יפה, איתן מור, רונה פרי, יעל שגב.

 --------------------------------------------------

"אין חומה"


פרויקט אמנות – מיצב ופיסול
תמר דוברובסקי      משה פרלמן

פתיחה: 1.11.05 בשעה 18:00          נעילה: 6.12.05

האקדמיה לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה  רח' הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה. טל. 04/8562555
א' – ה' 10:00 – 18:00      ו' 10:00-14:00

בפרויקט "אין חומה" אשר יוצג החל מתחילת נובמבר בגלריה של האקדמיה לעיצוב ויצו חיפה, יוצג מיצב ענק מימדים של האמנית תמר דוברובסקי ולצדו תערוכת פסלי אבן וברזל של האמן משה פרלמן.
המיצב, המורכב משמונת אלפים גופי נייר התלויים על רשת מתכת הנמתחת מן הרצפה ועד מרום החלל, יוצב בחלל המרכזי של בניין האקדמיה ויהווה מעין חומה סימבולית, בגובה ארבע קומות. המבנה יוצר מתח פיזי ומטאפורי כאחד. הצופה מהלך מתחת למסה עצומה של אלמנטים מוארכים העלולים להתפרק בכל רגע. ניתוק כבלי המתכת התומכים בו, המתוכנן ליום נעילת התערוכה, יביא לקריסתו, קריסה פיזית המסמלת הסרת גדרות, ניתוק פוליטי, השלכת העבר והשארת חלל חופשי ליצירות הבאות. "אין חומה" הוא האחרון בסדרת המיצבים דמויי הסבך של תמר דוברובסקי העשויים נייר ומחוברים לגוף עצום, המהווים המשך ישיר לעבודות הציור המופשטות והקוויות שלה. דימוי הסבך הבלתי פתיר מעלה שאלות פוליטיות ואישיות וקריסתו לרצפת החלל מהווה אמירה פילוסופית על מהות עבודת האמן היוצר והורס במו ידיו את יצירתו.
לצד המיצב יוצגו בחלל הגלריה עבודות פיסול באבן וברזל של משה פרלמן המתעסק במרקם העדין, שיש לשמרו בכל מחיר, בין האוכלוסיה הערבית והיהודית בחיפה, לאור המציאות הפוליטית. הווי השוק מהווה מקור לדימויים: ערימות גדושות של פירות עסיסיים מאבן מלוטשת המונחים במעין דוכן בשוק וגם אחדים במצב של ריקבון בלתי ראויים למאכל מסמלים את האינטימיות בין אנשי חיפה שנכפה עליהם לדור בכפיפה אחת ואין דרך פיזית להפרידם. מפגש התרבויות בשוק הוא כורח כלכלי ומקור חיות חזק יותר מהטרגדיה של שני העמים החיים באזור. פרלמן עוסק שנים רבות בפיסול מופשט. בתערוכה הנוכחית הוא מפסל דווקא דימויים היפר-ריאליסטיים כדי להעביר את הרעיונות המופשטים של מניעת אלימות וניכור הדדי, ובאמצעותם להביע התנגדות לבניית החומות בין אנשים.
שני האמנים עוסקים באופן שונה בבעיה דומה. דוברובסקי מציגה בצורה מופשטת – אקזיסטנציאליסטית את מערכת היחסים הסבוכה באזורנו, ופרלמן מציג בצורה קונקרטית – פיגורטיבית – סימלית את הסכנה בהפרת שווי המשקל בין שני העמים.
ביום נעילת התערוכה 6.12.05 יתקיים רב שיח בנושא: אמנות ופוליטיקה ובסיומו תקרוס החומה לעיני הקהל.

תמר דוברובסקי     

 מנשר לאמנות מזמין לכבוד יום האנימציה הבינלאומי: 

"צעד של שלום" ב-27/10

"צעד של שלום" הוא מיזם מיוחד אשר הביא לרומא  תלמידי תיכון מקלקיליה ומרעננה כדי ליצור יחד תסריט לסרט אנימציה קצר על שלום. את האנימציה יצרו בהתנדבות 12 מטובי אולפני האנימציה באיטליה. התהליך כולו תועד בסרט בן כשעה המוקרן בצמוד לסרט הקצר בן 5 הדקות.
"צעד של שלום" והסרט התיעודי זיכו בפרס מיוחד של פסטיבל הקולנוע הבינ"ל ונציה 2004 את יוזמי ומפיקי "צעד של שלום" - קרן רומא לשלום בירושלים ופסטיבל האנימציה הבינ"ל "אי קסטלי אנימטי".
הערב מאורגן באדיבותו של צביקה אורן

באודיטוריום ביה"ס, ר"ח דוד חכמי  18 , ביום חמישי, 27.10.05 בשעה 20:00.

אסיפ"א, האיגוד הבינ"ל לאנימציה, יזם ומתאם  בעולם את אירועי יום האנימציה הבינלאומי בימים הסמוכים לתאריך 28 באוקטובר. התאריך בו התקיימה בפריז, בשנת 1899, ההקרנה הראשונה של סרטי אנימציה לקהל: "הליצן וכלביו" ו"פייר המסכן". שניהם נוצרו ע"י אמיל ריינו אשר גם המציא את מכשיר ההקרנה.בשנה שעברה הצטרפה ישראל אל חוגגי יום האנימציה הבינ"ל בהקרנת 5 תכניות סרטים בירושלים ובת"א. מעל 30 ארצות אחרות חגגו בשנת 2004. למשל, בפורטוגל היו אירועים ב-14 ערים במשך 4 ימים. בדובאי התקיים פסטיבל בן שבוע. בצרפת התקיימו 250 אירועים במשך 9 ימים. השנה הודיעו 44 מדינות על קיום אירועי יום האנימציה הבינ"ל.

------------------------------------------------------

"שאלה של השקפה"

תערוכת צילום בגלריה "אלפרד"

תערוכה קבוצתית של שלוש מאמניות הגלריה
הפתיחה: יום חמישי, ה-27 לאוקטובר 2005, שעה 20:00

ביום חמישי, ה-27/10/05 תפתח בגלריה אלפרד תערוכת צילום. הגלריה לאמנות עכשווית ממוקמת ברחוב פלורנטין 13, תל-אביב. שם התערוכה: "שאלה של השקפה". בתערוכה מתקיים מפגש בין שלש מאמניות הגלריה.
זוהי התערוכה השניה של הגלריה השיתופית אלפרד. הגלריה נפתחה לפני כחודש על ידי קבוצה של אמנים צעירים. גלריית אלפרד מנהלת דיאלוג עם הסצנה המרכזית של עולם האמנות ועם הרחוב והקהילה האזורית, כשחלון הראווה של הגלריה הפונה לרחוב פלורנטין, מתפקד כחלל תצוגה בפני עצמו.
שאלה של השקפה: התבוננות צילומית החוצה חוגים ציבוריים ופרטיים.
שלוש צלמות שעבודותיהן נפגשות בנתיב של התבוננות, השתקפות ושקיפות, בוחנות ומסמנות.
עדי בצלאל  משמרת ויוצרת רגעים נשגבים המרכיבים את עולמה הויזואלי; דפנה גזית לוכדת את הקיפאון החברתי וחושפת דיאלוג פנימי של רגעים בנאליים ציבוריים; נועה ליברמן עם קונסטרוקציות אסתטיות מפתה את הצופה להתעמת עם החלל הפנימי שלה.
שלוש דרכים שבהן אמנות הצילום מגדירה את מקומו של המתבונן: חיפוש אחר הרגע הנשגב, החלפת תפקידי הצופה והנצפה, ושחרורו הציבורי אל תוך הרגע הפרטי- מוקסם, מושהה, מציצני.

הפתיחה: יום חמישי, 27/10/05, שעה: 20:00 נעילה: 25/11/05
שעות פעילות הגלריה: ב'-ה': 17:00 – 22:00, ו': 10:00 – 14:00
כתובת הגלריה: פלורנטין 13, תל-אביב

מציגות בתערוכה: עדי בצלאל – צלמת, דפנה גזית – צלמת, נועה ליברמן - צלמת

צילום: דפנה גזית
 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה