מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
טורים / אנרכיסטית ישראלית בברזיל

--

קרנבל המהפכה

פרנצ'סקה כץ 2005-03-24 18:31:00   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

קרנבל לא חייב להיות נשים עירומות, תיירים, שיכורים ותיירים שיכורים. קולקטיב ACI וחברים חוגגים אחרת

ה-Carnaval revolucao, קרנבל המהפכה, מתקיים כל שנה כבר ארבע שנים. הוא נערך בשכונת בלו-הוריזונטה, והתחיל בתור קרנבל-נגד לקרנבל המסורתי של ברזיל, שכולל בעיקר נשים עירומות, תיירים שיכורים וסמבה.
את קרנבל המהפכה מארגן הקולקטיב האנטי-תרבותי הבינלאומי (ACI), שחברים בו כעשרה אנשים, רובם מבלו-הוריזונטה. הם רצו להרים אירוע שישמש מקום מפגש לרעיונות אנרכיסטיים וליברטריים, ולתפיסות DIY (עשה זאת בעצמך, Do It Yourself). הקרנבל, שנמשך שלושה ימים, מלא הופעות מוזיקה, הרצאות, סדנאות (וידיאו-אקטיביזם, למשל, או הומואופתיה), סרטים ואוכל צמחוני/טבעוני. ההרצאות מבוססות תמיד על רעיונות אנרכיסטיים, ומדברות על הומופוביה, פמיניזם, פלישות לבתים ועוד. אחת ההרצאות המעניינות ביותר השנה עסקה ב-Queercore, ודיברה על הומואים ולסביות בסצינות ההארדקור-Pאנק ועל ההומופוביה בתוך הסצינה. כל הכסף שנאסף מדמי הכניסה הסמליים לקרנבל מוקדש לקרנבל הבא, ולפרויקטים אחרים של הקולקטיב. מכספי שני הפסטיבלים הראשונים, למשל, נבנתה ספרייה אנרכיסטית.
השנה הגיעו לפסטיבל כ-300 איש, בעיקר מקומיים מסאו-פאולו וריו. בערב היום השלישי התקיימה הפגנה גדולה ורועשת, שעברה דרך העיר ללא הפרעה משטרתית וללא בעיות (חוץ מפנס רחוב אחד שנשבר פתאום). הקולקטיב מאושר מאוד מהנוכחות הרבה ומהצמיחה של הפסטיבל, ומעודד פסטיבלים אלטרנטיביים אחרים בערים השונות, שבדרך-כלל מתרוקנות בזמן הקרנבל המסורתי. וחוץ מזה, הם שואלים, למה לחכות דווקא לזמן הזה בשנה? כל יום הוא יום טוב לקרנבל.


גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
גם כל יום הוא פורים (ל"ת)
ושתי

פורסם ב-18:21 ,28/03/2005
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה