מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / תערוכות
עתר גבע, ביאנלה רמת השרון

עתר גבע, ביאנלה רמת השרון

--

החגיגה ממשיכה

יח"צ 2008-10-12 15:23:56   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

ארט ירושלים וביאנלה רמת השרון לאמנים צעירים

הודעה לעיתונות:                                                        

ארט ירושלים

יריד ירושלים לאמנות
חול המועד סוכות 14.10.08  – 21.10.08
פתיחה: יום שלישי, 14 באוקטובר, מוזיאון אסירי המחתרות, ירושלים


מאות יצירות אמנות של מבכירי האמנים בארץ ובעולם יוצגו בארט ירושלים, יריד אמנות עכשווית הראשון מסוגו בישראל המשלב תערוכה עם יריד מסחרי. ארט ירושלים יתקיים, בחסות עיריית ירושלים, במהלך חול המועד סוכות (14-21 באוקטובר) במוזיאון אסירי המחתרות בירושלים. 
היריד הינו יוזמה של בעלי גלריות אנגל, בשיתוף עם עיריית ירושלים, נחשב לראשון מסוגו בישראל, היות והוא משלב תערוכה ויריד בעל אופי מסחרי, באירוע רחב מימדים.

על היריד:
ארט ירושלים פותח לדיון מחודש את שאלת הגדרתה של האמנות הישראלית, בתערוכה שאוצר אותה יואב בן דב. יצירותיהם של קאנונים בתחום האמנות והתרבות כגון משה קסטל, מרדכי ארדון, יעקב אגם, מרדכי לבנון, נפתלי בזם. לצד בכירי האמנים הישראלים ובניהם, אורי ליפשיץ, יוחאי מטוס, עדי נס, רומי אחיטוב, יאן ראוכוורגר יהיו חלק מהשיח התרבותי של התערוכה – תחת הכותרת "וצדיק באמנותו יחיה – תערוכת אמנות עברית מתהווה".
על אף המחלוקת בנושא, אין ספק כי ישנו מטען תרבותי המקשר בין כל האמנים המוצגים- המטען העברי, זהו החוט המקשר בין הישראליות והיהדות. התערוכה מבקשת להדגיש כי כל אמן ישראלי נגוע באותה "עבריות"; האמנות העברית אינה זו אשר פוזלת אל עבר המערב, היא איננה אמנות הפונה אל הבינלאומי ואינה אמנות של כל אזרחיה.
התערוכה פרוסה על פני כל מתחם מוזיאון אסירי המחתרות ובנויה בצורה של מבוך, החושף בכל צעד ממד נוסף; עבודות של קבוצת אצירי המחתרת תוצגנה ערומות בתוך תאי צינוק מאחורי סורג ובריח. על קבוצת אצירי המחתרת נמנים אמנים כגון ראובן רובין, מרדכי ארדון ומשה קסטל, שלא זכו ליחס הראוי להם, ונתפשו בקרב המילייה האמנותי כאמני תיירים ומזכרות. 
בסמוך להם, תוצג עבודת גרפיטי של הכהנים, קבוצת אמני גרפיטי, אשר ירססו את עבודתם בערב פתיחת היריד.

במקביל לתערוכה האצורה ישלב ארט ירושלים לראשונה בישראל, גם מתחם מסחרי ובו מאות עבודות של אמנים מהארץ ומהעולם בין האמנים שיצירותיהם תוצגנה ביריד ניתן למנות את מנשה קדישמן, מאיר פיצ'חדזה, הצלם והבמאי דניאל קרמר (ארצות הברית), שנחשב לאחד מגדולי מתעדי הזמר האגדי בוב דילן, בריז'יט נכון (צרפת), מריה ארטון טובס (ספרד), טובי כהן ליאוניד בלקלב ועוד.

גבריאל אנגל: "חזוני לערוך יריד מקצועי לאמנות דוגמת ארט באזל. מסיבה זו בחרתי בירושלים- לפני עשרים וחמש שנה גם באזל הייתה עיירה מנומנמת בשוויץ. עד היום נעשו ניסיונות ליצירת אלטרנטיבה של אמנות בירושלים, ואילו החזון שלי הוא להפוך את ירושלים למרכז אמנות בנוסף לתל אביב".

לכבוד האירוע, שיהיה בחסות עיריית ירושלים, הוקם אתר אינטרנט חדשני וראשון מסוגו בתחום האמנות בעולם(www.artjerusalemfair.com) שמאפשר סיור וירטואלי בתערוכה וצפייה ביצירות שיוצגו בו. היריד מבוסס על טכנולוגיית על מתקדמת וייחודית, הדומה לטכנולוגיית ה- google earth.

***
על גלריות אנגל:
גלריות אנגל, אשר הוקמה בשנת 1955, היא מחלוצות הגלריות בארץ, שעסקה לראשונה בקידום האמנות הישראלית בישראל ובמיוחד מעבר לים. בעלי הגלריה המשפחתית עוסקים מזה שנים רבות במסחר אמנות ישראלית בחו"ל ותמיד ערים למגמות שוק האמנות המתחדשות ברחבי העולם.
על האוצר:
יואב בן דב הינו מנהל אמנותי, אוצר ואמן רב תחומי. בן דב, הציג עשרות תערוכות בארץ ובחו"ל והיה מעורב ברוב המיזמים הגדולים כגון פרויקט חירייה במוזיאון תל אביב, ארטיס ניו- יורק ומיצב הפינגווינים- במסגרתו הציב שבעה פינגווינים בכיכר המדינה, אשר הפכה אז את שמה ל"כיכר הלחם".
לאחרונה, יצא בן דב בפרויקט רחב היקף ברחבי הארץ "תפילת הדרך" בו ציפה את מכוניתו בעלי זהב 24 קראט, ויצא למסע ברחבי המדינה כאשר מתוך סוס זהב זה מושמעים פיוטים יהודיים מתוך הפרויקט החדש של ברי סחרוף.

אריה ארוך - משה רבנו מסרייבו 1955. ארט ירושלים

הודעה לעיתונות:


ביאנלה רמת השרון לאמנים צעירים

הביאנאלה תהיה פתוחה לקהל הרחב למשך 10 ימים. הכניסה ללא תשלום!
ערב הפתיחה: מוצאי-שבת, 18/10/08, בשעה 20:00. מופע להקת שקטק בשעה 21:30
 נעילה: 28/10/08 בשעה 23:00
שעות פתיחה: כל יום מהשעה 18:00- 23:00, ערב חג שני ושמחת תורה – סגור,
יום ו' 09:00-12:00, שבת- 20:00-23:00.
מיקום הביאנלה: מתחם בית יד לבנים, רח' המחתרת פינת ההגנה, רמת השרון

העשור השביעי לאמנות ישראלית עכשווית, מתחיל ברמת השרון
ביאנלה רמת השרון לאמנים צעירים מעלה שאלות על החברה הישראלית ועל זהותה. 41 אמנים מבטיחים מציגים נוף ישראלי, רב תרבותי, באמצעות עבודות פיסול, צילום, ווידאו ארט וציור. הדור הבא כבר כאן ומציג ברמת השרון בחלל ייחודי הנבנה במיוחד עבור הביאנלה.
לראשונה נפתחת בסוכות ביאנלה רמת השרון לאמנים צעירים. הביאנלה פותחת את העשור השביעי ומציגה את הדור הבא באמנות הישראלית.
בין האמנים המציגים בביאנלה ניתן לראות את עבודותיהם של נסרין אבו בכר, לי אורפז, ויקטור אללוף, אסתי אלמו, איתן בוגנים, עמית בוימל, דוראר בכרי, מתן בן- טולילה, ערן בר נחום, דוד בר שקד, עדי ברנדה, עתר גבע, דור גז, איל גזיאל, הילי גרינפלד, עדי דולזה, מושיק היימן, הינדה וייס, אפרת זהבי, דנה יואלי, ארתור יעקובוב, גיא יצחקי, מיטל כץ- מינרבו, רובי לבוביץ', פיטר יעקב מלץ, ניר מצליח, שלי נדשי, ורד ניסים, רז סופר, אמיר פולק, תמר צהר, אור קדר, אלעד קופלר, אניה קרופיאקוב, מיכל רובנס, רחלי רוטנר, סהר רוקח, יובל שלגי, מאיה שמעוני, עלמה שניאור, נגה שץ .

41 האמנים המציגים בביאנלה נבחרו מתוך מאות מועמדים, בוגרי המוסדות האקדמאים המוכרים באמנות אשר הגישו בקשתם ונבחרו על-ידי 7 שופטים, בכירים בעולם האמנות, המוכרים ומוערכים בקרב האקדמיה, ביניהם:
• פרופ' יאיר גרבוז, יו"ר בית הספר לאמנות- המדרשה, המכללה האקדמית בית ברל
• פרופ' עדו בר-אל, ראש המחלקה לאמנות ע"ש בלאנש ורומי שפירו, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב
• מר יורם להמן, ראש החוג לתקשורת צילומית, מכללת הדסה ירושלים
• מר סימון-בלו פיינרו, ראש המחלקה לאמנות ,ממכללת אמונה, ירושלים
• מר גלעד אופיר, מרצה בכיר, המחלקה לאמנות ע"ש בלאנש ורומי שפירו, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ראש לימודי המשך, המכללה להוראה טכנולוגית, סמינר הקיבוצים ועוד.

ביאנלה רמת השרון לאמנים צעירים, הינה צעד ראשון בדרך חדשה שמטרתה להפוך את רמת השרון לעיר מובילה בתחום התרבות והאמנות בישראל.בנוסף, הביאנלה ברמת השרון הינה היחידה מבין האירועים האמנותיים המתרחשים בתקופה הנוכחית אשר מתמקדת בעשייה הישראלית. היא מעלה לדיון את שאלת הזהות הישראלית הקשורה במציאות חיינו תוך שימוש ביצירה האמנותית.

האמנים מציגים עבודות בתחום הפיסול, ציור, צילום ווידאו-ארט. היצירות מדגישות את רב התרבויות המאפיינת את מדינת ישראל, החברה ותרבותה.
אוצר התערוכה, סורין הלר, פועל כ- 25 שנים כאוצר תערוכות במוזיאונים שונים בארץ ובחו"ל. במרבית מהתערוכות אותן אצר הושם דגש רב על חשיפת אמנים צעירים.

ארטור יעקבוב, ביאנלה רמת השרון

 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
כל עיר רוצה ביאנלה ופרוזן יוגורט
ביאנלה

כל עיר רוצה ביאנלה ופרוזן יוגורט ... כל מכולת הופכת לסופרמרקט כל אירוע הופך לביאנלה, פשוט מביך

פורסם ב-21:49 ,12/10/2008
2
ולמה תמיד אמנים צעירים, יש כל כך הרבה
אחת שרואה

אמנים טובים מעל גיל 35 שלא זוכים חשיפה.
תופעת העדר - בכל ארוע אותם 10 אמנים חשובים ומפורסמים ואותם צעירים בוגרי 2-5 השנים נאחרונות. די קצת משהו אחר.

פורסם ב-22:21 ,12/10/2008
3
החזון של אנגל לארט באזל כנראה התייחס
באזלת

למחיר שהוא גובה מכל גלריה/יוצר שמציגים.
אולי כדאי היה קודם להגיע למוניטין של ארט באזל, לפני שדורשים מכל אמן משתתף לשלם 400 דולר למ"ר לדוכן בחוץ. (עם מינימום 9 מ"ר לאמן).
לא פלא שמי שמציג שם זה או גלריות עם כסף או אנשים עם כסף. קשר לאיכות מקרי בלבד.

אי-מייל פורסם ב-00:40 ,13/10/2008
4
ל2 זהו סימפטום של פרובינציה שמנסה לצור
אלמוני

בזזז על ידי שם "אמנים צעירים" או שמותשל שניים או כמה כוכבים. הם לא מאמינים שהתוכן, העבודות או כוון מהודק של חזון יצרו בזז אז פונים לאשליה של דימוי חבל כי ישראל לא פרובינציה ויש כאן עשיה של אמנים מרתקים רעננים ובשלים. בלי קשר יתכן שתערוכה הנוכחית מצוינת...

פורסם ב-11:38 ,14/10/2008
5
באזלת היקרה- האם ביקרת ביריד?
גבריאל אנגל

לתשומת ליבך- יש מספר טעויות בדבריך:
ראשית- הצענו למציגים ביתני תצוגה- שלושה קירות סגורים ולא "דוכן בחוץ"- כולל קטלוג, אתר אינטרנט ויחס"צ.
שנית, מרבית המציגים- הן הגלריות והן האמנים-הם לא אנשים שכסף זורם בעורקיהם, אלא אנשים שעשו החלטה להשקיע באמנות שלהם. לא כל אמן שנרשם התקבל ואכן היתה וועדת קבלה.
דבר שלישי- המחיר לביתן תצוגה סטנדרטי בארט באזל הוא בסביבות ה-30,000$. אני יכול לספר לך שבשנות השמונים פנו אליי מארגני ארט אקספו והציעו לי להשתתף ביריד הראשון שהם ערכו בניו-יורק- והמחיר שהציעו לי היה מופקע באותם ימים.
אני מסכים איתך שלא כל אמן רוצה או יכול להוציא כסף מכיסו על מנת להציג את עבודותיו, אבל יש הרבה אמנים טובים, שהציגו בגלריות מכובדות בארץ ובעולם, שמאמינים בכוחו של יריד אמנות. אגב, אתמול אחד האמנים מכר שלוש עבודות והכפיל את הסכום הראשוני אותו השקיע.
אנחנו הישראלים, שלא מורגלים לירידי אמנות, מסיקים כי העובדה שאמן מוציא מכיסו כסף, מעיד בהכרח על איכות עבודה ירוד- אבל זה כבר ממזמן לא כך. כיום בניו- יורק קיימות גלריות רציניות ומכובדות ביותר שדורשות "שכר דירה" חודשי מאמניה. האם זה שונה מיריד אמנות?

אני מציע לך לבקר במקום ואז לתת את דעתך
חג שמח לכולם!
גבריאל אנגל

פורסם ב-11:45 ,16/10/2008
6
ארט ירושלים -יריד אמנות אינו אוקסימורון
סתם מחשבה

קצת קשה לי להבין את הנטיה הכביכול אליטיסטית להזדעזע מהחיבור של הביטויים - כסף, להרוויח ואמנות איכותית. רעיון האמן המורעב הוא רומנטי להפליא, אבל לא פרקטי בדרך למכולת של המאה ה-21.לא זו בלבד שירידי אמנות הן חלק אבולוציוני הכרחי של סצינת האמנות בישראל, תמהה אני מדוע לוקח לנו כל כך הרבה זמן להפסיק לפחד ולהתחיל לעשות. בקוראי תגובות כגון זו של באזלת ואת ההסבר המפורט של גבריאל אנגל אני מבינה איזו החלטה אמיצה עשו המארגנים. אני מאוד מקווה שבאזל תקום גם בישראל.
תכינו לי כרטיס אני עולה לירושלים

פורסם ב-16:25 ,16/10/2008
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה