מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

--

פסיפס "חרות" , דויד וקשטיין + נ.צ. (נבחרות ציור)

2005-02-04 03:05:11   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

שישה חודשים, ארבעה תחנות, 90 נערים, 30 סטודנטים לאמנות, ןפסיפס אחד גדול

הודעה לעיתונות  
משבת -5.2.05 בסככה בקיבוץ בארי, בדרך לניו-יורק.
ממאי ב-white box, ניו-יורק.

חרות, פסיפס רצפה ששטחו כ-170 מ"ר יוצג מ-5.2.05  ועד 15.2.05 בסככה בקיבוץ בארי, ליד אופקים.
תהליך העבודה על הפסיפס נמשך שישה חודשים בארבע תחנות לאמנות עכשווית: אופקים, רמלה, נצרת וראשון-לציון, בשיתוף 90 נערים מנבחרות הציור של אופקים, רמלה ונצרת, וכן שלושים סטודנטים לאמנות מהאקדמיה לאמנות בצלאל (רמלה), מכללת קיי (אופקים) והמכללה האקדמית לחינוך, אורנים (נצרת). 
וקשטיין: "הבחירה בעבודת הפסיפס השיתופית ובדימוי של פסל החרות  מהווה חוליה נוספת בשרשרת העבודות בהן אני עוסק במקומה של האמנות והשפעתה".
פרויקט "אמן ביישוב" אומר מיכאל קסוס-גדליוביץ יועץ תחום אמנות פלסטית באמנות לעם מביא  את בכירי האמנים בארץ לעבור וליצור אמנות בתוך הקהילה,בפריפריה. 4 היישובים שנבחרו ליצור את הפסיפס נבחרו  כמקומות בעלי יחוד וגם כמייצגים בחברה הישראלית. התחנה באופקים, עיר יהודית מוכת אבטלה שנשכחה . התחנה ברמלה ,עיר מעורבת יהודים וערבים , התחנה בנצרת, עיר ערבית.

חרות, 2005  אומר דויד וקשטיין, "היא עבודה משותפת של כל התחנות שבה מתקיים  מיזוג  של המרכז והפריפריה, של יהודים וערבים של מבוגרים וילדים של מורה ותלמידים של אמן ואמנים של מערב ומזרח. בתחנות עובדים בשיתוף, האמנות נוצרת מהידברות של קצוות ,מפסיפס חברתי מלא ניגודים ורבדים שונים  שמתחברים לעבודה אחת שנוסעת לאמריקה ".

האמנים: העמר דרעבס (רמלה),יואב וייס (תחנת אופקים),דינה שנהב (תחנת אופקים),
זוכי פרס אמן-מורה ואמן באופקים ממשרד החינוך ,מינהל התרבות נטלו חלק בעבודה על הפסיפס בשיתוף עם תלמידי התחנות לאמנות עכשווית .

"חרות" ,4 התחנות יוצג בחודש מאי 2005 בגלריית "וויט בוקס" ( white box) בצ'לסי,ניו יורק.

שותפים בתחנות לאמנות : אמנות לעם . פר"ח . שותפות 2000, אופקים מרחבים. מתנ"ס אופקים .עיריית אופקים . עיריית רמלה .אקדמיה לאמנות ועיצוב  בצלאל.  משרד החינוך התרבות והספורט, מינהל התרבות . קהילת מטרווסט, ניו ג'רסי. פרויקטיב ,מוזיאון האמנים הבינ"ל . המכללה האקדמית לחינוך, אורנים. דפוס בארי, קיבוץ בארי . קרן ברכה . מפעל הפיס.
אמנות לעם ,יוזם ומפעיל הפרויקט

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה