מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

הצעות לאירועים והזמנות למאבקים

2007-10-07 14:59:49   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

לפטופיה 4 מתגבשים, ניסוי כלים 6 מחפשים, אימפקט מצטרפים ובקרן החדשה משיקים

לפטופיה 4
ב-21 לנובמבר יתקיים לפטופיה 4: פסטיבל בינלאומי שנתי המשלב הופעות אודיו-ויז'ואל, פרפורמנס ומדיה חדשה, בהפקת הלייבל אינטרוול רקורדינגס (Interval Recordings). 
אמנים המעוניינים להציג עבודות וידיאו נסיוני שאורכן נע סביב 5 דקות מוזמנים ליצור קשר עם ליאורה בלפורד ב- liora@interval-recordings.com
לפרטים נוספים
www.interval-recordings.com

הזמנה להגשת מועמדות לניסוי כלים 6# 
יוצרים יקרים,
בימים הקרובים תתפרסם קריאה פומבית ליוצרים מכל אמנויות הבמה להגיש מועמדות לניסוי כלים 6#, שיתקיים מעתה אחת לשנה.
ניסוי כלים 6# יתקיים בחודש מאי  2008.
אם יש לכם רעיון ראשוני לעבודה שיש בה מן הניסוי הבימתי ומשלבת בין אמנויות, וברצונכם לפתח אותו, נשמח אם תגישו את הצעתכם כבר עכשיו. 
יוצרים שמתקבלים לניסוי כלים מפתחים את יצירתם לפרזנטציה. בסוף תהליך הפיתוח תוצג הפרזנטציה בפני אנשי מקצוע מתחום הבמה ובפני הקהל הרחב.
בפני היוצרים שייבחרו יעמדו התנאים הבאים: חללי חזרות, ליווי אמנותי, תמיכה הפקתית לפרזנטציה (כולל עיצוב תאורה) וחשיפה לאנשי מקצוע ולקהל במשך ימי האירוע. 

בבחירת העבודות יושם דגש רב על האופי הניסיוני שלהן ועל האתגר שמעמיד אופי זה בפני היוצר. לכן נבקש להגיש רק הצעות לעבודות מתאימות. 
יש לשלוח תיאור של העבודה ורזומה קצר של המשתתפים (עד 3 עמודים).
את הבקשות יש לשלוח עד לתאריך: 15/11/2007 למייל: nisuy.kelim@gmail.com 

אימפקט - האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים קורא לאמנים חזותיים להצטרף למאבק נגד התיקון המוצע בחוק זכויות יוצרים הנידון בועדת הכלכלה של הכנסת. משמעות התיקון היא שזכויות היוצרים לכל יצירה יכולות לעבור לידי המזמין, מה שעשוי לגרום לפרצה דרכה יוכלו מזמיני העבודה לשלוט ברוב זכויות היוצרים במדינה.
מאבק זה מובל על ידי איגוד היוצרים החדש שמאגד את יוצרי המוסיקה והספרות בישראל וכן את ארגון תל"י. ביום שלישי הקרוב מתארגנת משמרת מחאה מול הכנסת בזמן ישיבת ועדת הכלכלה - אנא התעדכנו בפרטי משמרת המחאה באתר היוצרים.
לעזרה במאבק אנא צרו קשר דרך האתר: http://www.yotzrim.org

הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה שמחה להזמין את הקהל למרתון הרצאות קצרות שיערך לרגל השקת פרויקט תמיכה בסרטים ניסיוניים.
קונברסיה- הפיכת לב
ב-22 באוקטובר בשעה 19:00 במוזיאון תל אביב
משתתפים:
גלית אילת- אוצרת המרכז לאמנות דיגיטאלית בחולון
ד"ר יצחק בינמיני- מרצה ועורך הוצאת רסלינג
פרופסור רון ברקאי- החוג להיסטוריה,אוניברסיטת תל אביב
עודד וולקשטיין- החוג לספרות, אוניברסיטת תל אביב
ד"ר חגי כנען-החוג לפילוסופיה אוניברסיטת תל אביב
יוסי שווארץ- המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות באוניברסיטת תל-אביב

קונברסיה- הפיכת לב: קולנוע ניסיוני בעקבות קשרים , עמדת ביניים, ושינוי 
ההגדרה המילונית של המילה קונברסיה מכילה ערכים כגון : המרה, החלפה שינוי והפיכה. אחת מהשאלות המרכזיות אצל היחיד בחברה ובשדות השיח השונים היא: האם קונברסיה פנימית: פרטית, תרבותית, פוליטית, היא אפשרית? 
תחילת קשר בין היהדות לנצרות  מתחיל בקונברסיה של אדם אחד, ואילו באופן מטפורי ניתן לחשוב כי הקונברסיה היא מרחב הביניים שבין הנצרות ליהדות, או הרגע שבו נפגשות שתי הדתות אצל המאמין, ונדחות זו מפני זו.לכן ההמרה היא גם רגע של משבר זהות. 
באחד מרבדיה הקונברסיה היא רגע טרנסגרסיבי- רגע של הפרת חוק, של הפניית גב לעולם,  וברובד נוסף הקונברסיה מכילה רגע של אומץ, של התשוקה להכניס הבדל, את הפנטזיה לשנות את ההוויה. כך גם פעמים רבות מבקשת גם היצירה. 
למרות שמקור המונח שאוב משיח תיאולוגי, ההמרה בעלת אופק  הגאולה אישית ו/או הקולקטיבית, עבר לאורך השנים גלגולים שונים, אך הוא ממשיך באופנים שונים למלא תפקיד מרכזי בשפה ובתרבות ועד לביטוייו בתרבות הפופלארית של תוכניות הראלטי ועולם הפרסום. הפרויקט יבקש לבחון את ההמרה גם כמטאפורה, ויחפש דרכי עיון וביקורת. 
שאלה לגבי אפשרותו של שינוי/המרה  היא רלוונטית למציאות ישראלית, לאמנות ולקולנוע. שאלות לגבי סוגים של שינוי, הקרקע עליה צומחת משאלה לשינוי (ביקורת, אלימות, פנטזייה) ייתכנותו של שינוי אוטונומי או היותו אוסף דימויים שמסופקים על ידי האחר. 
לצד שאלות לגבי תפקידה של המערכת ביחס לשינוי, ושאלות לגבי מודלים של שינוי(מודלים המבוססים על כח? על ייצוג?) על מעמדו של האתי ביחס לשינוי, כיצד ממשיגות דיספלינות שונות אקט של שינוי ושאלות נוספות הן חלק מהשאלות שיעלו ביום העיון וישאלו לאורך הפרויקט.  

על הפרויקט: 
לאחר סדרת פרויקטים שהקדישה הקרן לקולנוע ניסיוני מקדישה הקרן השנה פרויקט מיוחד לבחינה של ראשית הקשר בין היהדות לנצרות. הפרויקט שיעסוק בקונברסיה, יציע לאמנים תמיכה בסרטים קצרים של עד 10 דקות סביב הנושא. 
במסגרת הפרויקט יפותחו, יצולמו ויופצו הסרטים במסגרת פסטיבלים וטלוויזיות ברחבי העולם. הפרויקט יפתח ביום עיון ב-22 לאוקטובר במוזיאון תל אביב, שבמסגרתו יוצגו מחשבות על הנושא על ידי חוקרים מדיספלינות שונות: ספרות, אמנות, פסיכואנליזה, פילוסופיה היסטוריה ועוד. 

בתום יום העיון יוזמנו היוצרים להגיש הצעות לסרטים לקרן החדשה לקולנוע. את ההצעה יש לשלוח בשלושה עותקים למשרדי הקרן עד לתאריך ה-18 בנובמבר. 
הפרויקט יפתח ביום עיון שיציע צדדים תיאורטיים ומחשבות על מרחב של המרה דרך דוגמאות מזוויות שונות: היסטורית, סוציולוגית, פסיכולוגית תרבותית וכו' . הפרויקט ינסה לייצר מבטים מילוליים וויזואליים על מנגנונים של החלפת מערכות ערכים, מבנים אפשריים של זהות, של המרה,  של שינוי מוכתב, של גבולות המדיום , ובקרבה ובמרחק בין שינוי אחד למשנהו. 
אוצרת: מעין אמיר
כניסה חינם.

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה