מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי
דנה דרויש

דנה דרויש

--

אוהבים אמנות

יח"צ 2007-10-15 19:32:44   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

יום פתוח בגלריות ומוזיאונים בתל - אביב -יפו

מוזיאונים ועשרות גלריות יציינו זו שנה שישית את פתיחת עונת התערוכות ב"יום פתוח"' ובמסגרתו יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום. בגלריות רבות יתקיימו פתיחות של תערוכות חדשות. אל אלו יצטרפו השנה תערוכות עצמאיות בדירות פרטיות ובסטודיו פתוח שיציעו אמנים, וכן מיצבים והקרנות של עבודות וידאו של קבוצת אמנים, בתי ספר לאמנות ואמנים יחידים ברחבי העיר.
אוצרי התערוכה המרכזית במרחב הציבורי הם אילן ויזגן ומורן שוב. השניים יציגו בשדרות חן ושדרות בן ציון את התערוכה "לויתנים", המציעה מבט ביקורתי על התערוכות המסחריות שנערכות בתקופה האחרונה. ביום האירוע יתקיימו הופעות, מופעי אימפרוביזציה ודיונים בגן יעקב. יום זה הינו חלק מפרויקט עולמי המתקיים בערים ומרכזים אמנותיים בכל רחבי העולם במהלך חודש אוקטובר.

בין המוסדות שמשתתפים באירוע: מוזיאון תל אביב לאמנות, ביתן הלנה רובינשטיין לאמנות בת זממנו, מוזיאון בית ראובן, מוזיאון נחום גוטמן, גלריות: ארליך, אלון שגב, אלטרנטיב, אנגל, אפרת, בינט, ברנרד, בית האמנים ע"ש יוסף זריצקי, ג'ולי מ, ג'ינא, גבעון,גלאון, ד.ש דנון, דביר, דולינגר, "החדר" לאמנות עכשווית, המרכז לאמנות עכשווית, המשכן לאומנויות הבמה, הקיבוץ, זומר, טובה אוסמן, יאיר,  מנשר, מרכז באוהאוס, משרד בתל אביב, נלי אמן, סולו,  קו 16- גלריה קהילתית לאמנות, רוזנפלד, שטרן, ,שלוש, ברוורמן ועוד

לוויתנים - תערוכות בשדרות חן ושדרות בן-ציון

מיצבי וידיאו: אפי ואמיר, בועז ארד, גיא בן-נר, נורית בר-שי, טל גדון, דנה דרויש, אמילי לוצקר, סיגלית לנדאו, גלעד רטמן, אפרת שלם
מיצגים ופעולות: תנועה ציבורית בהנהגת עומר קריגר, דנה יהלומי וחברים, אלונה רודה, גבריאל נויהאוס וענת מיכאליס-לוי, שלי פלמון, מרב סבירסקי
 
לוויתנים היא, בין השאר, תערוכה המתחקה בצורה ביקורתית והומוריסטית אחר סדרת התערוכות הפוקדת את שדרות העיר בעשור האחרון: פינגווינים, פרות, שוורים, קופות-צדקה, גלובוסים, וכיוצא באלה. התערוכה מתייחסת למרחב הציבורי הקונקרטי בו היא מתקיימת השנה: שדרות,בן ציון ושדרות חן, ומתחם הבימה והיכל התרבות שבמרכזן. בחירת המיצבים והמיצגים נעשתה מתוך ידיעת המקום והקשריו התרבותיים, לרבות המתח המתקיים בו בין אמנות "גבוהה" בביתן הלנה רובינשטיין, הגלריות, הבימה והיכל התרבות, ובין אמנות "נמוכה", פופולארית, ומתמסרת בקלות, בשדרות.
באמצעות וידיאו, פעולות, קול, תנועה וצליל ימלאו האמנים את חלל השדרות באמירות מינימלסטיות בחומר אך עשירות בתוכן. הביקורת והאירוניה יתמזגו בעשן המכוניות ואורות הניאון. הקהל מצידו יתבקש להפגין ערנות ודריכות: הלוויתנים נוטים לעתים לנטוש את המים העמוקים והבטוחים ולשחות אל החוף, שם ימתין להם החידלון.
האוצרים מבקשים בהזדמנות זאת לנכס את המושג "לוויתנים" ולסמנו. בשאיפתם לראות למרחוק, חזו האוצרים את האפשרות כי הלוויתנים, היונקים הגדולים ביותר בטבע, אכן יגיעו יום אחד לשדרות בשליחות כלשהי (כדוגמת אחיהם הפינגווינים והשוורים). תחזית זאת נשענת על היגיון מוצק המניח כי דינוזאורים וממוטות לא ייבחרו לסמל נס כלכלי, חידוש טכנולוגי, או הישרדות "במרחב עוין".
נוכחותם ועצמתם של הלוויתנים שלנו, לא תנבע מגודלן של העבודות ויכולתן להסתיר את המרחב, אלא מכוחה של אמירה, מבהירותו של הרעיון, ומחיבור כוחות יצירתיים. ואזהרה: הלוויתנים שלנו כן נושכים!

חמישי, 25 באוקטובר 2007 החל 14:00 ועד 23:00
התערוכה לוויתנים תוצג החל מהשעה 17:00

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
כל עוד יציגו אובייקטים "ממשיים"
פלנגטון

אין הבדל בין שדרות חן לגלריה או מוזיאון!!!
תמיד יהיה זה מקור לספקולציות מסחריות, המנצלות את האמן שרוצה להיות לוויתן-יונק "חופשי" השוחה במים מסחריים נצלניים. למה צריך חסות של מישהו להציג אמנות? מזל שהקהל "יתבקש להפגין ערנות ודריכות", אחרת הוא יבדיל בין קופסת סרדינים שהושארה על הספסל ליצירה אמנותית.

פורסם ב-08:33 ,16/10/2007
2
עוד שמוזינג
אלמוני

עשו גם את זה

פורסם ב-12:25 ,16/10/2007
3
ממקום וירטואלי רחוק מהשדרה
מירי פליישר

http://blogs.bananot.co.il/showPost.php?blogID=36&itemID=938

פורסם ב-15:28 ,16/10/2007
4
,תודה! אצלנו עם השנים דוקא שונאים אמנות
יפית

מיום ליום זה מחריף, השנאה הולכת וגוברת.
דוקטור תרשום לי תרופה.

פורסם ב-10:04 ,17/10/2007
5
מה שמות האמנים?
tamar yazdi

האם כל שנה בתאריך זה יתממש האירוע הנ"ל?

אי-מייל פורסם ב-23:56 ,17/10/2007
6
ביקורת על הממסד בחסות הממסד
ביקורתי

ביקורת על הממסד בחסות הממסד ,ממש ילדים רעים תביאו לי כסף ואעשה לך תערוכה מורדת

פורסם ב-12:23 ,20/10/2007
7
אין כיף גדול מזה -
ביקורתי על ביקורתי

לנגח את המימסד במגרשו הוא ועוד בכספו שלו.
ההנחה שאמנות מרדנית חייבת להתקיים במקום נידח, ללא צופים ובעלות אפס, היא אולי רומנטית אבל נאיבית ברמה שעושה אותה לא משמעותית.
השאלה היא עומק המרדנות ומידת האומץ. כאן, אני חושש, שבשדר' חן נקבל חן ובשדר' רוטשילד נקבל רוטשילד. כלומר, לא מרדנות ולא נעליים אלא עוד חביבי ממסד ועלי תאנתם.

פורסם ב-11:14 ,21/10/2007
8
כל החיות הללו
shby

כל הזמן הולכים מסביב, - לא הגיע זמן להציג את האמת הערומה?
תערוכת כרישי נדל"ן,

עקב הסבל שנגרם לעוברים ושבים התמימים באזור הגיע הזמן לתת פיצוי כספי לכל אדם שסתם מקלע לערמות הזבל הללו, ולבטל את הארנונה לתושבי האזור,

אי-מייל פורסם ב-09:04 ,26/10/2007
9
הלוויתנים שלנו כן נושכים! ???
ברזילי

אולי עדיף שהאוצרים היומרניים ימלאו פיהם מים וישתקו. מה שקרה בפועל היה בזבוז זמן וגם מים וסבון. שוב הפכו הזדמנות פז להקניית אהבה לאמנות להשנאה שלה. שוב חזר המקרה של המונים היוצאים לרחובות, נהנים מעצם השוטטות אבל מאוכזבים קשות מהמצאי החלש והלא תקשורתי. או ככתוב בדף היחצ"נות: "שם ימתין להם החידלון."

פורסם ב-17:23 ,27/10/2007
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה