מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

"היום שאחרי המלחמה"

2006-08-16 15:24:32   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

יש גם תפקיד לאמנות וגם לאמנים

 נשמח לפרסם עוד קריאות ורעיונות:

"היום שאחרי המלחמה"

יוזמה מתפתחת של העמותה לאומנות בקהילה עם פסיכולוגים ואמנים ליצירת חוברת עבודה לתלמידים, שמטרתה לעסוק בטראומה בעקבות המלחמה ולמנוע תופעות פוסט-טראומתיות. החוברת מיועדת לבתי-הספר היסודיים בצפון והיא תלווה במדריך מפורט למורה. במשך שישה שבועות יתקיים מדי בוקר שיעור, אשר במהלכו תעובד הטראומה ויירכשו כלים להתמודדות אתה. הדגש בתוכנית הוא על התהליך, והמודל הפסיכולוגי מבוסס על ניסיון רב-שנים, ידע נצבר ומחקרים, אך היבטיו החדשניים הם בהחלפת המלל בגירויים חזותיים ועבודה יצירתית.
אמנים, גרפיקאים, מאיירים וצלמים, המעוניינים להשתתף ביצירת אחד הדימויים שיופיעו בספר, יכולים ליצור קשר בטלפון 09-9543939 או במייל vykitedialog@barak.net.il.
תאריך הבאת החומרים לדפוס הוא 22.8.2006.
  

מכירה פומבית לשם תמיכה בנפגעי הצפון ומימון ניתוחים פלסטיים לנזקקים

גם האומנים מתגייסים לסייע למען נפגעי הצפון. מתארגנת תערוכה- מכירה פומבית שתיערך בניו יורק, אר"הב, לכל המרבה במחיר. האומן תורם את עבודתו/יו. התערוכה מתארגנת על ידי ארגון מוכר.
שם הארגון הנו – OneHeart , www.oneheartglobal.org  הממוקם בניו יורק. את הארגון הקימו קמחי קובי אשר איבד לפני כ-4 שנים את אביו, רמי קמחי בפיגוע בו נהרגו 15 בני אדם, יחד עם הגברת שרי סינגר, בתו של סנאטור ניו ג'רסי – סנאטור רוברט סינגר, אשר נפגעה בירושלים לפני כ-3 שנים, פיגוע בו נהרגו 16 בני אדם.
בארגון One Heart ישנן 3 מטרות עיקריות – מימון ניתוחים פלסטיים עבור נפגעי טרור, אימוץ ותמיכה פיננסית של ילדים יתומים וטיפול בטראומה הנשארת לעיתים למשך כל החיים ואיננה מאפשרת לנפגעים ואו למשפחות לחזור לחיי שיגרה רגילים.  הארגון החליט על פרוייקט "יצירה ישראלית" לשם תמיכה בנפגעי הצפון ומימון ניתוחים פלסטיים לנזקקים.
כל אומן יכול להביא כמה עבודות שהוא מוכן לתרום, המדיה יכולה להיות החל מ:ציור פיסול ,צילום  קירמיקה, פסיפס או כל רעיון אומנותי אחר .
המשלוח: על חשבון האירגון. כל אומן יכול להוסיף חומר הקשור לקורות חיים, תערוכות וכו... כמו כן להציע את המחיר ההתחלתי למכירה הפומבית.
את העבודות ניתן להביא אלי עד ה-10 לספטמבר, או להתקשר ישירות אל קמחי יעקב יושב ראש העמותה הנמצא כעת בארץ: 050-7455557
ולתאם איתו את הבאת העבודות.
על גבי ההזמנה לתורמים יופיעו שמות כל האומנים המשתתפים.
אני מנסה לבקש שלאחר המכירה, יקבל כל אומן שעבודתו נרכשה את שם האדם שרכש ודרך ליצור איתו קשר, על מנת שיוכל להודות לו. עבודות שלא ימכרו במכירה הזו יועברו לתערוכה נוספת לקהילה יהודית במקום אחר שהארגון יחליט לערוך.
המעונינים לתרום עבודותיהם אנא פנו אלי , אשמח לעזור בכל שאלה.
בברכה מקרב לב. יעל שגב  0522-540043  yaelsegev@hotmail.com

 

דרושה יצירה אמיצה

לסדרת הבכורה: דרושות ל-"ביקורת" יצירות אמיצות.
הגשת כתבי יד חברתיים-אומנותיים עבור סדרת הבכורה של ביקורת,
הוצאתנו מזמינה יוצרים ויוצרות לשלוח כתבי יד יפים, מרגשים, מוקפדים ואיכותיים של ספרי ילדים אשר נוגעים באומץ בנושאים חברתיים שאינם רואים אור בספרות הילדים הקיימת (עד 450 מילה).
כתבי היד יתבקשו לתת ביטוי לערכים כגון: שוויון, צדק חברתי, פלורליזם, כבוד לאחר/ת, זכויות אדם, דיאלוג כדרך הידברות, סחר הוגן, כבוד לסביבה, משפחה חדשה, רב-תרבותיות ודרכי שלום.
את כתבי היד יש לשלוח לכתובתנו: הוצאת ”ביקורת“  ת.ד 1101 ת"א 61010 
הגשת אומנות חדשה ומחודשת לאיור ועיצוב ספרי ילדים

"ביקורת" מזמינה יוצרים/ות להצטרף לעשייה אומנותית – חברתית.
אמנים ואמניות מוזמנים/ות לפנות אל הוצאתנו.
בנוסף, ביקורת מזמינה שותפות ושותפים לרעיון ליצור עמנו קשר: Info@Bikoret.social.org.il 

"ביקורת" היא הוצאת ספרים בהתהוות, הפועלת לקידום ספרות ילדים אומנותית בעלת אחריות חברתית. היא הוקמה בשנת 2006 כפרוייקט ללא מטרות רווח.
www.bikoret.social.org.il


קול קורא ל"אוהבים אמנות"

ב-26 לאוקטובר 2006 תיפתח עונת האמנות בתל-אביב באירוע "אוהבים אמנות".
זו השנה החמישית שאירוע זה מופק ע"י עיריית תל-אביב, אימפקט- עמותת הארגון המקצועי של האמנים הפלסטיים ופורום הגלריות. במסגרת אירוע זה יתקיימו מיצגים והקרנות וידאו במרחב הציבורי. אימפקט מבקשת את הצעתך לעבודת וידאו אשר תוצג באירוע בין השעות 18:00 ל-  22:00. ההצעות יבדקו ע"י ועדה עירונית. יוצרי העבודות שיבחרו להקרנה יקבלו תגמול סמלי.
 במידה והנך מעוניין, אנא שלח את עבודתך בפורמט DVD, אל אימפקט- ת.ד. 16257 תל אביב 61015, עד ה-1 לספטמבר 2006. נא לציין שם העבודה, עורך, שנה, ותיאור מילולי קצר.
נשמח לענות על שאלות נוספות בדואר האלקטרוני
בברכה, אימפקט ארגון המקצועי לאמנים פלסטיים, ,info@impact-artists.org.il, www.impact-artists.org.il

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה