מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

--

שלוש ערים נגד החומה

2005-07-20 16:27:29   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

ערב התרמה למען התערוכה

הודעה לעיתונות:
בתחילת נובמבר תעלה בבית האמנים בתל אביב תערוכה קבוצתית של 60 אמנים מניו יורק, רמאללה ותל אביב נגד החומה. כל אמן מייצר שלוש עבודות, והתערוכה תיפתח במקביל בשלושת הערים. ב-30 ליולי ייערך אירוע התרמה לטובת התערוכה בקפה ברזילי.  (רחוב ברזילי 5 ת"א)

באירוע:
דפנה והעוגיות, תופעת הרוקנ'רול המפתה ביותר בעיר, יארחו את האיש והמיתוס, רם אוריון  - להופעה משולבת.
מספר עבודות וידאו מהתערוכה ישטפו את החלל ובמקום יימכרו חוברות קומיקס של דודו גבע, קבוצת דימונה, ארט שפיגלמן (יוצר הקומיקס המחתרתי "מאוס") ואמני קומיקס נוספים.כל ההכנסות מהמכירות יוקדשו להקמת התערוכה.

דלתות נפתחות השעה 18:00, ההופעה מתחילה ב-20:00, נא לדייק!

"שלוש ערים נגד החומה" היא תערוכה חוצת גבולות שמתארגנת במטרה למחות כנגד ההרס התרבותי שיוצרת חומת ההפרדה באזורנו.התערוכה באה להחזיר את המודעות לנושא הכואב, שנעלם בחודשים האחרונים מהתודעה הציבורית וממפת התקשורת המקומית. בין המשתתפים בתערוכה לוקחים חלק גם יוקו אונו, ארט שפיגלמן, ליאון גולוב, אריק דרוקר וסת' טובקמן (שניהם גם הגיעו לארץ במסגרת הפעילות האמנותית והפוליטית). בין האמנים הפלסטינים משתתפים גם אסד עזי, סולימן מנסור, נביל ענני וטייסיר ברקת. בין האמנים הישראלים משתתפים אמנים מכל הדורות האחרונים באמנות הישראלית, וביניהם קבוצת אמנים ללא גבול, דוד ריב, לארי אברמסון, הגר גורן, יעל ברתנא, דודו גבע, אמני קבוצת דימונה, עמי פייצ'ביץ, נעמה צבר, אדוה דרורי ועוד

___________________________________

הצהרת האמנים:

לאמנות יש סיכוי להביא תרבויות שונות להרמוניה וליצור אפשרויות חדשות לפרט, בכדי לחיות ולעבוד יחד למען צדק, שוויון ושלום.

אנו אמנים אמריקאים, פלסטינים וישראלים יוצרים תערוכה בכדי לצאת נגד מערכת הגדרות, החומות והמחסומים שכולאים בני אדם ומותירים אותם ללא חופש תנועה, ללא גישה למקורות פרנסה, חקלאות, חינוך ומרכזים רפואיים. גם את רוח האדם החומה גוזלת ורומסת. חיי תרבות ורוח כמעט ולא יכולים לשרוד תחת תנאים אלו ואנו רואים את תפקידנו כאמנים לא להיכנע ולהילחם בכלים שלנו בפשע הזה.

מטרתנו היא ליצור קשר ולבסס מערכת יחסים בין אמנים משלושת הערים. ברצוננו להניח את היסודות לקהילת אמנים רב תרבותית שוברת גבולות, ולהדגים דרך המאמצים המשותפים שלנו את קיומה של ההתנגדות העצומה לרעיון החומה, שמפרידה בהכרח את שתי התרבויות.
אנחנו מקווים למשוך תשומת לב לחיים מסביב לחומה, ולהשפעתה ההרסנית לחיי היומיום של הפלסטינים.  החומה משפיעה גם על קיומה של אפשרות לעתיד משותף וחיים משותפים עם הפלסטינים. יש לחשוף את העובדה שבציבור הישראלי והאמריקאי קיימת התנגדות לחומה ולדבר על הקשר בין פוליטיקה, אמנות ואקטיביזם.
אנו רואים בחומה לא רק אסון לפלסטינים אלא גם אסון לכל אדם שגר באזור ורוצה חיים עתידיים של ביטחון וקיום וחשוב לנו שמסר זה ישמע ויראה.

לכן אנו, קבוצת אמנים מישראל, פלסטין וארה"ב התאחדנו כדי ליצור תערוכה חסרת תקדים זו שנערכת בשלוש ערים במקביל ובה יוצגו יצירות כנגד "החומה" - מערכת הגדרות, החומות והמחסומים.
התערוכה "שלוש ערים נגד החומה" תיפתח בנובמבר ברמאללה, בניו-יורק ובתל אביב.
שישים אמנים משתתפים משלוש האומות ישתתפו בתערוכה שתציג איור, קומיקס, ציור, נט-ארט, גרפיקה, וידאו, טקסטים ומיצגים. כל אמן יציג עבודה בכל אחת משלושת הערים.

בואו לתמוך ולעזור לנו להרים פרויקט חשוב זה!

לינק ל ABC NO RIO הגלריה בניו-יורק

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה