מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / תערוכות
מרק פורמנק וקבוצת דטנשטרודל

מרק פורמנק וקבוצת דטנשטרודל

--

פתיחת אירועי וידיאוזון והשקת תחנת "רדיו חלאס"

2008-11-06 14:07:04   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, חולון

ויזיאוזון – הביאנלה הבינלאומית הרביעית לוידיאו, תפתח ביום ג', ה-25.11, בשעה 20:00 במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית.  באותו ערב תפתח במרכז התערוכה "במהירות האור", בהשתתפות האמנים ואדים פישקין, רומי אחיטוב, לי אורפז, גווידו ון דר ורוה, אוהד פישוף, ניל בלופה, מרק פורמנק בשיתוף עם קבוצת דטנשטרודל, קבוצת סלה-מנקה.
אוצרים: גלית אילת ואייל דנון

העבודות בתערוכה עוסקות בזמן בתוך מדיום של תמונה הנעה בזמן (Time Based Art). אמנות הווידיאו, יותר מכל מדיום אמנותי אחר, עוסקת ב"משך זמן" ומתעמתת איתו. עצם האילוץ של הצופה לצפות בעבודה מתחילתה עד סופה יחד עם העובדה שיצירת הווידיאו, בדומה ליצירת הסאונד, היא בעלת משך, דורשת מאיתנו אופן צפיה אחר מאשר בעבודות שאינן מופעלות על ידי מכשירים אנלוגיים, אלקטרוניים או דיגיטלים. עבודות נוספות בתערוכה עוסקות בהאצה ובהאטה של זמן ותנועה. הן שואלות שאלות לגבי דרכי הייצוג של הזמן ולגבי המשמעויות התרבותיות והחברתיות של החברה המואצת בה אנו חיים היום.

בערב הפתיחה תתקיים השקה חגיגית של תחנת הרדיו–אינטרנט החדשה של המרכז לאמנות דיגיטלית- "רדיו חלאס".

רדיו חלאס משדר תכניות שנכתבו על-ידי אמנים, מוזיקאים, אנשי אקדמיה מתחומים שונים, אקטיביסטים ומבקרים שמשקפות את הנעשה בשדה התרבותי המקומי תוך שימת דגש על יצירת קשרים עם שדות שונים הפועלים באזור. התחנה היא נקודת מפגש ייחודית, דרך האינטרנט, לעושר ולגיוון היצירתי הנעשה בארץ. רדיו חלאס שואף לקדם את היצירה היחודית והמקורית על ידי מתן במה ותמיכה לאמנים מקומיים המבקשים ליצור פרויקטים חדשים במיוחד עבור התחנה. הוא מהווה מרכז דרכו ניתן להחשף למבחר הרחב ביותר של סגנונות ותחומי יצירה ומקום מפגש עם האוונגארד תוך שמירה על ספקטרום עריכתי רחב ככל הניתן. המטרה היא להיות ערוץ של גילוי, חשיפה והתקשרות, לתת מקום ציבורי ליצירה אמנותית שאין לה דריסת רגל בערוצי התקשורת הרגילים, להציע תכניות חדשות ומקוריות ובמקביל לשמש כארכיון לחומרים קודמים. הרדיו יפעל כמרכז אמנות וירטואלי אשר יהווה חיבור בין המקומי לגלובלי תוך שמירה על רעננות תהליכי ההתנסות והחקירה.

בערב ההשקה תתקימנה ההופעות הבאות ותשודרנה ברדיו בשידור חי: אבי בללי טריו, אורי קצנשטיין, בניה רכס, אוהד פישוף, ערן זקס, אסיף צחר, תכנית "גזזת"- רני זגר וניר לוי

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה