מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

הארכיון הפתוח

2006-07-23 15:33:44   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

קריאה ליוצרים בתחום הוידיאו והקולנוע הניסיוני להכנת תכניות וידיאו ייחודיות שיוצגו בפרויקט "הארכיון הפתוח" במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון

במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית פועל מזה מספר שנים ארכיון לוידיאו ארט ומדיה דיגטילית. ברשותנו אוסף עבודות של אמנים מקומיים ובינלאומיים, חלקם הציגו במרכז וחלקם שלחו את עבודותיהם במיוחד לארכיון. העבודות עוברות מיון וקטלוג על מנת לאפשר צפייה ומחקר נוחים ופתוחים.
על מנת להרחיב את האוסף ולוודא שהארכיון משתנה וגדל כל הזמן, אנו ממשיכים לפנות אל יוצרים וגלריות בבקשה לשלוח לנו עותקי עבודות. הארכיון מתמקד ביצירת אוסף של אמנות עכשווית ומקומית. כוחו וייחודו הוא בריכוז העשייה המקומית והאזורית ובכך הוא מהווה אוסף ייחודי. העשרת הארכיון נעשית על ידי קשרים עם גופים דומים בעולם לצורך החלפת ידע ואוספי עבודות. קשרים אלו מאפשרים מלבד הרחבה מתמדת של הארכיון גם את קידומם של אמנים מקומיים בזירה הבינלאומית.
תחום אמנות המדיה הדיגיטלית בכלל והווידיאו-ארט בפרט, נמצא בהתפתחות מתמדת בארץ ובעולם. אופיו של המדיום אינו מאפשר הצגה טובה של העבודות בקטלוגים ובאינטרנט. למרות הפס הרחב והקדמה הטכנולוגית עדיין אי אפשר לצפות בעבודות וידיאו במלואן.  עבודות וידיאו רבות וטובות שנעשו בעשורים האחרונים בארץ ובעולם אינן נגישות לקהל הרחב. סטודנטים, אמנים ואוצרים, נתקלים בקושי רב בבואם לחקור ענף זה באמנות.

בעקבות פניות רבות של קהל שוחרי האמנות בארץ, של סטודנטים וגם של הקהל הרחב, החלטנו להפוך את האוסף לארכיון וידיאו ציבורי ולתת מענה לדרישה זו.

בחודש ספטמבר הקרוב נפתח את חללי התצוגה של המרכז לפרויקט "הארכיון הפתוח". הארכיון הפתוח יציע לקהל שילוב ייחודי בין תערוכה לבין ספריית וידיאו: מחד האפשרות לשוטט בחללי התצוגה ולצפות בעבודות המוצגות, ומאידך היכולת לבחור מה ברצונו לראות, להיות אוצר לרגע.

הארכיון הפתוח יציע שלושה אלמנטים:
- פתיחת הארכיון למשך חודשיים, על מנת לאפשר לקהל הרחב לשאול את החומרים מחדר הארכיון ולצפות בהם בתנאי צפייה של גלריה.
- הצגת אוספים ולקטים של עבודות וידיאו אשר שמורים בארכיון ונאצרו על ידי המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית ומרכזי אמנות אחרים.
- הצגת אוספים או לקטים של וידיאו אשר אינם נמצאים בארכיון ונאצרו במיוחד לצורך הפרויקט על ידי אוצרים, סטודנטים לאמנות, תלמידי וידיאו וקולנוע או כל מי שרוצה להציג מקבץ עבודות וידיאו שאסף או אצר.

אנו מזמינים אותך אוצר/ת צעיר/ה, אמן/ית, סטודנט/ית או תלמיד/ה אמנות להשתתף בפרויקט ולהציע לנו תכנית וידיאו שתוצג בחודשים ספטמבר אוקטובר במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית.

את התכניות יש להעביר למרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית עד לתאריך 15.8.06. לקבלת טפסים מתאימים לפנות לאור: or@digitalartlab.org.il  

הפרויקט ילווה בפרסום שעות הקרנה של התכניות השונות.
הנכם מוזמנים.

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
מידע
אחד

איך אפשר לדעת ממה אפשר לבחור? האם ישנה רשימה של העבודות שלמרכז יש אליהם גישה?

אי-מייל פורסם ב-20:51 ,23/07/2006
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה