מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

--

תערוכה ציבורית על סחר בנשים במשלמה ליפו

2005-02-04 02:40:39   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

להשמיע את קולן של נשים אמיצות שהיו קורבן לפשעים איומים, ולהציג תופעה חברתית זו בפני כל

הודעה לעיתונות

ב-24 לפברואר תתקיים במרכז עמיעד 12 , חלל המשלמה ליפו, תערוכה ציבורית על סחר בנשים.
זוהי תערוכה ראשונה מסוגה בישראל, המבקשת להשמיע את קולן של כל אותן נשים אמיצות, שמצאו את עצמן קורבן לפשעים איומים ונוראים, ולהציג תופעה חברתית זו לכל.
התערוכה מאגדת קבוצה של אמנים מהשורה הראשונה, לצד אמנים צעירים, שנרתמו למען הפרויקט בהתנדבות, ומציגה את התופעה ע"י אמנות, צילום, כרזות, מופע מחול, עבודות פיסול והקרנות
ווידאו- ארט . בנוסף, יתקיימו סדרות חינוך לנוער על אלימות מינית שתועבר בקרב בתי ספר יהודים וערבים כאחד  באזור. לצורך מחאה ציבורית חברתית זו ניתן עבורנו חלל ענק לביצוע התערוכה, המתוכננת להיפתח ב24.2.2005, אך עד כה לא הצלחנו לגייס גם לא סכום צנוע להקמת התערוכה ולפרסום האירוע.

 


האטימות שהפגינו רוב החברות והגופים הציבוריים והמסחריים משקפת את התפיסה המוטעית הנותנת לגיטימציה לתופעות הזנות והסחר בבני-אדם. גופים אינם מוכנים ששמם יהיה מקושר עם סחר בנשים או זונות. ללא מימון לא תקום התערוכה. ללא מימון, הפשעים החמורים הללו, המתרחשים בגלוי, ימשיכו להתקיים באין מפריע.
לאחר שיחה בכנסת עם הגב' יהודית פלוטקין, מנהלת הרשות לקידום האשה, היתה הסכמה לתמוך בתערוכה (אך לא מבחינה תקציבית). התערוכה מתקיימת בחסות מוקד הסיוע לעובדים זרים והקליניקה המשפטית למאבק בסחר בנשים באוניברסיטה העברית בירושלים.
כשבועיים לפני מועד התערוכה ימוקמו בחלונות ראווה ברחבי תל-אביב מסכים המציגים את עבודת הווידאו-ארט שתופיע לאחר מכן בתערוכה. כך תועבר לציבור הצהרה חזקה: מקור תופעת הזנות והסחר הוא הרחוב, והתופעה נמצאת מתחת לאפו של הציבור. כל המעצבים המובילים בעיר נתנו את הסכמתם למיצג (כתומנתה, יוסף, סיגל דקל, נעמה בצלאל, עלמה, מיכל זיידן, קום אל פו ועוד רבים אחרים).

תערוכה חשובה זו, שמטרותיה קשורות באופן ישיר לתדמיתה של ישראל בפני העולם ולזכויות האדם, נתקלה עד כה בבעיות תקציביות. אנו זקוקים לעזרתכם בכדי להפוך את האירוע לממשי ובכדי לתת לנושא חשוב זה קול רם בפני הציבור.

לפרטים נוספים, ולקביעת פגישה ניתן  לפנות אל
טל פורקוש,  מפיקת האירוע: 2233070 - 052

 
"הגוף שלי שם אבל אני לא בפנים"

היקפי הסחר בנשים בישראל הם מהגדולים והמזעזעים בעולם.
נוכח חומרת העבירות הקשורות בתעשיית המין בישראל, אשר אי-אכיפתן מאפשר ומעודד בעקיפין את המשך פעילותה הענפה של תעשיית הסחר בבני-אדם לשם עיסוק בזנות, תתקיים לראשונה בישראל תערוכה בנושא  "הגוף שלי שם אבל אני לא בפנים"..
התערוכה מוקמת מטעמם של הקליניקה המשפטית לנשים נסחרות באוניברסיטה העברית בירושלים ושל מוקד הסיוע לעובדים זרים. מטרתה לצאת באופן חריף נגד בתי-הבושת הפועלים בגלוי, למרות החקיקה המפורשת בעניין: חקיקה הקובעת כי הדבר אינו חוקי. בתי-הבושת פועלים בכל זאת בשל הנחיות הפרקליטות, המאפשרות להפעיל אותם כל עוד מתקיימים הלאווים שקבעה.
תערוכת הענק תציג את פני החברה לנושא סחר בבני אדם בעזרת שורה של אמנים, ותיקים לצד צעירים שזו חשיפתם ראשונה, החותרים תחת החברה המפנה פניה לנוכח התופעה הגלויה אך הנסתרת מהעין.

מטרות התערוכה

• העלאת מודעות הציבור לפגיעה בנשים קורבנות הסחר
• הגברת האכיפה המשטרתית כנגד סוחרים וסרסורים
• יצירת לחץ על הרשויות לסגור בתי בושת

בתערוכה:
• צילומים נדירים אשר צולמו בתוך בתי-בושת ומחוצה להם (קשה להאמין כמה כאלה יש רק ברחוב ז'בוטינסקי) 
• החקיקה הקיימת + הנחיות הפרקליטות
• קטעי עיתונות המציגים את עמדת המשטרה בנושא זה
• וידאו-ארט 
• סקירה היסטורית  של ד"ר גדעון עפרת על "זנות באמנות".
• במסגרת התערוכה יתקיים דיון בפאנל בנושא סחר בנשים.

חלל התערוכה:
התערוכה מתקיימת בחלל מרכז עמיעד ביפו. זהו חלל אלטרנטיבי השייך לעיריית תל-אביב יפו.
התערוכה תתקיים ב- 24/2/2005

צפי מוזמנים :
שרת המשפטים; פרקליט המדינה; השר לביטחון פנים; מפכ"ל המשטרה; ח"כ זהבה גלאון, יו"ר ועדת החקירה הפרלמנטרית לסחר בנשים; יו"ר ועדת החקירה הפרלמנטרית לנשים נסחרות; נעמי לבנקרון היועצת המשפטית של מוקד סיוע לעובדים זרים; לימור לבנת, שרת החינוך והתרבות; דליה דורנר, שופטת בית-המשפט העליון לשעבר; עמוס גיתאי במאי הסרט "הארץ המובטחת", סרט על נשים נסחרות; קרן ידעיה, במאית הסרט "אור"; יעל דיין, חברת מועצת עיריית ת"א; אילנה דיין, עיתונאית; רונית אלקבץ ודנה איבגי, כוכבות הסרט "אור"; מיכל בת-אדם, במאית; ענת גוב, תסריטאית; עדנה מזא"ה, במאית תיאטרון; אלונה קמחי, סופרת; יהודית קציר, סופרת; צרויה שלו, סופרת; שלי  יחימוביץ, עיתונאית; בילי מוסקונה-לרמן, עיתונאית; קרן מור, שחקנית. עוד במוזמנים: אנשי רוח, אמנים, אנשי תקשורת והקהל הרחב.

בכבוד רב,
טל פורקוש, מפיקת האירוע
הקליניקה המשפטית לנשים נסחרות,
האוניברסיטה העברית, ירושלים
tal_forkosh@hotmail.com
נייד:  2233070- 052 

קישורים:
משרד המשפטים

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
כל העבוד על האיכפתיות (ל"ת)
יניב

אי-מייל פורסם ב-01:03 ,17/06/2007
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה