מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

האמן והאוצר יונתן אמיר יערוך את מארב

2007-03-18 17:33:10   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

רונן אידלמן ימשיך לשמש כחבר מערכת ויערוך את חלקו האנגלי של האתר

יונתן אמיר, בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל ותלמיד לתואר שני באוניברסיטה העברית, שימש בעבר ככתב האמנות של המקומונים כל-העיר והעיר, ופרסם מאמרים בכתבי-עת שונים. כיום הוא משמש כאוצר של גלריה ונטה שבזירה הבין-תחומית, ירושלים.
אידלמן שלומד לתואר שני באמנות ציבורית (Public Art) באוניברסיטת הבאוהאוס בגרמניה. ימשיך לשמש כחבר מערכת ויערוך את חלקו האנגלי של האתר, שהופך בימים אלה לכתב-עת דו-לשוני. אידלמן הוא ממקימי האתר מארב וערך את האתר מיום הקמתו בתחילת 2004.

במהלך שלוש שנות פעילותו פורסמו במארב מגוון מאמרים, ביקורות, מסות וסקירות בנושאי אמנות, תרבות וחברה. אחת לחצי שנה יצא מוסף מיוחד שהוקדש לנושא נבחר. מוסף חדש, בעריכת האמן והמוזיקאי אורי דרומר, יופיע בחודש הבא. המוסף החדש מוקדש ליצירתו של הסופר הבריטי ג'יי ג'י בלארד (קראש, אימפריית השמש), וכולל סיפורים שלא תורגמו לעברית, לצד מאמרים על יצירתו הספרותית של בלארד ועל עיבודיה הקולנועיים.
"מארב" הוא מגזין האמנות העברי המקוון המוביל ברשת, וממגזיני האמנות המובילים בארץ בכלל. בהצהרת הכוונות שפורסמה בהקמתו נכתב כי "מארב קם כדי להציג את שדה האמנות העכשווי, לדון בו ולבקר אותו מהמקום ומהזמן שבהם אנו נמצאים – ישראל, תחילת המאה ה-21. נבקש לעמוד על טיבה ולתהות על גורלה של אמנות שנוצרת במרחב של סכסוך אלים ומתמשך; אמנות שמנסה להתקיים אל מול הקפיטליזם ותחת חוקי השוק החופשי; אמנות שמתחבטת באחד המוקדים העיקריים של התנגשות התרבויות (האומנם התנגשות תרבותית?); אמנות שנוצרת בצל ה-11 בספטמבר; אמנות שמחפשת את מקומה במהפכה הדיגיטלית, ומנסה להבין מה לעשות עם כל הצעצועים הטכנו-דיגיטליים שקוסמים לה ומאיימים עליה כל-כך; אמנות שסוחבת על גבה את המתנה והגיבנת של ההיסטוריה, התרבות והמסורת היהודית; אמנות שמחפשת את מקומה מחוץ למוזיאונים ולגלריות, ובתוך התרבות הפופולרית; אמנות שיוצריה הם גם פעילים פוליטיים, מתכנתים, עיתונאים, מורים, מוזיקאים, פילוסופים ומעצבים".

- בבקשה לעדכן את הרשימות תפוצה ולשלוח עדכונים והודעות לפרסום במארב ליונתן: yonatan[at]maarav.org.il
מארב מעודד המלצות גולשים, ולכן אם נתקלתם בתערוכה, עבודה, אירוע, או לינק ששווה קריאה, תעדכנו דרך האתר או תשלחו מייל ליונתן.

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
מזל טוב יונתן
שי י.

תעשה עבודה טובה. קיבלת על עצמך אתר חשוב בשדה המקומי

פורסם ב-19:45 ,18/03/2007
2
ברוך הבא יונתן
מושון

עד כמה שקשה לי לנתק את האתר (לפחות את חלקו העברי) מהרעיון של רונן כעורך, אין לי ספק שהבחירה ביונתן אמיר היא מצויינת ותתרום להמשך רוח הדיון העמוק ומחוייב תרבותית ועם זאת נגיש ופתוח שמארב הצליח ליצר בשנים האחרונות. אני מאוד אוהב את הכתיבה של יונתן ושמח לראות אותו מעורב במארב. אני בטוח שהעבודה של רונן ויונתן ביחד יכולה להצעיד את המגזין לשלב הבא. (הראוי לו כל כך)

פורסם ב-05:50 ,20/03/2007
3
יונתן ברכות
מירי פליישר

מושון גם לך חלק לא מבוטל בבניית האתר כמו שהוא. מברכת את יונתן ומאמינה בו וגם מקווה שרונן ומושון לא ירפו ממנו. כמו הקוראים הכותבים והטוקבקיסטים הותיקים.

פורסם ב-14:42 ,20/03/2007
4
בהצלחה!! (ל"ת)
גיא

פורסם ב-15:28 ,20/03/2007
5
המון הצלחה, יונתן (ל"ת)
אורי

אי-מייל פורסם ב-17:50 ,20/03/2007
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה