מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

--

ז י ר ת מ ח ו ל 2

2005-07-28 17:39:30   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

שידור חי במוצ"ש ה-30 ליולי החל מ 20.00, פסטיבל מחול-וידאו מהזירה בירושלים

שידור חי (לחץ לצפייה)
מוצ"ש ה-30 ליולי החל מ 20.00, פסטיבל מחול-וידאו מהזירה בירושלים בחסות אמנות לעם ומארב 
 

הודעה לעיתונות:
הזירה הבין תחומית     

ז י ר ת   מ ח ו ל   2

יוצרים צעירים בירושלים במחול ווידאו-ארט  30.7.05-1.8.05

זו השנה השנייה שהזירה מעלה את פסטיבל "זירת מחול".
במהלך שלושה ימים יציגו למעלה מ 100 אמנים שעמלו, יצרו, וחלמו חלומות לפני ומאחורי הקלעים, 12 עבודות בכורה של מחול, 12 סרטי וידאו-ארט והסרט "חלומות באבק".
שלושה ימים נוגעים, אמיצים ואינטימיים של מחול, וידאו וקולנוע.

שני ברייטנר, פרי דמיוני

יוצרי מחול עצמאיים נמצאים בירושלים חסרי חלל לחזרות, חסרי במה לחשיפה. הזירה, שמטרתה לעודד יצירה צעירה בירושלים, אפשרה השנה לאותם יוצרים להתכנס תחת קורת הגג של סטודיו הזירה, לעבוד וליצור מחול המשתף תחומי אמנות שונים.
ועדה אמנותית שכללה את ענת שמגר, אווי ליפשיץ שטרנברג, עמית שי, מילכה זיסיק, וגילי שנית, עקבה במשך שבעה חודשים אחר האמנים, ובשלב שבו נבחרו העבודות ל"זירת מחול 2" הזמינה הועדה את יובל אורלי (יוזם ואוצר "פרויקט וידאו-בר" בתל אביב) לאצור את תוכנית הוידאו-ארט המתלווה ל"זירת מחול 2", וכך שילבה את אמנות הקולנוע אל תוך המחול. מטרת האוצרות היתה לתווך בין אמני וידאו מוכרים לבין חדשים, ובין הרכבי המחול המציגים בפסטיבל. אורלי בחר ב-3 דרכים שונות לעבודת האוצרות: מפגש טרי בין אמני וידאו עם הרכב מחול; צירוף אמן וידאו למחול עצמו (בהסכמת הכוריאוגרף); והצבה/הקרנה של עבודות קיימות לפני או אחרי מופעי מחול שונים.

התוצאה מרגשת ומפתיעה - מארג של 12 עבודות בכורה, מתוכן שתי יצירות של תיאטרון-מחול אשר נולדו בזירה, טופחו והופקו במלואן על ידה, מאת אפרת רובין ונועה זמיר.
נועה זמיר מעלה את עבודתה -"בדיעבד", אשר עוסקת ביחסים ובניתוח של תהליך בנייתם. בקריצה, היא מצביעה לנו על הקשיים והכאבים הכרוכים בתהליך זה ומאפשרת הזדהות עם מה שהיה יכול להיות סיפור חייו של כל צופה בקהל. סיפור בארבעה פרקים המסופר מהסוף להתחלה וחזרה אל הסוף. המוסיקה ביצירה מבוצעת מהתחלה לסוף וחזרה אל ההתחלה. מבנה הפוך בדיוק מזה של המחול. כך נוצרים מפגשים מרתקים בין קטעי מוסיקה ומחול שלאו דווקא נבראו אחד לשני. רק לקראת סוף היצירה שב הסדר על כנו והצופה זוכה לצפות ביצירה השלמה מתחילתה ועד סופה עם ליווי מוסיקאלי הרמוני לחלוטין.
אפרת רובין - בוגרת ביה"ס ע"ש תלמה ילין ולהקת בת-דור, אשר למדה שלוש שנים בבי"ס היוקרתי P.A.R.T.S שבבריסל (השייך ללהקת Rosas), והתמחתה ככוריאוגרפית. כיום מסיימת אפרת את שנתה השלישית בבצלאל במחלקה לתקשורת חזותית.

כל עבודות המחול המשתתפות סוחפות ומקיימות דיאלוגים נוקבים ובלתי אמצעיים עם אמני הוידאו ארט הכוללים ביניהם במאי פרסומות, במאי קולנוע, בוגרי המדרשה ובצלאל. אמנים אלה מציגים 12 יצירות וידאו, מתוכן - 3 עומדות כיחידה עצמאית, 2 הפכו לחלק מהמחול עצמו ו-7 יצירות שהותאמו במיוחד. השנה, כמו בשנה שעברה, מארחת הזירה חמש יוצרות מחול אשר יצירתן הועלתה בתחרות גרטרוד קראוס באקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים – שני ברייטנר, שני זיסוביץ', עדי אברהמי, שירה רינות ודפנה כהן, וכך נבנה דור המשך ליצירת מחול בירושלים.

כמו כן, מציב הפסטיבל למטרה עליונה את חשיפת המחול העכשווי ואת פתיחתו בפני קהלי יעד גדולים ורחבים יותר מאלה הקיימים כיום; נתון מצער הוא כי כשלושה אחוזים בלבד מכלל האוכלוסיה עד גיל 30, מתעניינים במחול...
לכן אנו שמחים לבשר כי לראשונה בארץ, וביזמתה של הזירה יהיה הפסטיבל "זירת מחול 2" משודר בשידור חי בכל שלושת הערבים, וניתן יהיה לצפות בו באתר האינטרנט www.actv.co.il . (ישודר  החלק הראשון של כל ערב, בשעות 20.00-21.30)  שידור הזירה כזה הוא הינו חסר תקדים ומתאפשר הודות לתמיכתם של "אמנות לעם", אתר האינטרנט "מארב" (www.maarav.org.il ) ו- actv.

בנוסף לעידוד יוצרים צעירים על ידי מתן שימוש חופשי בסטודיו ללא תשלום, אחת הפעולות בשטח שהזירה מקיימת לקידום המחול והאמנות וחשיפתם לקהלי יעד מגוונים היא פעולת "לא מפחדים מאמנות – הזירה יוצאת לשטח". פעילי הזירה יוצאים אחת לשבוע לצומת הכניסה לירושלים על מנת להפגין נוכחות אחרת ומסקרנת תוך חלוקת פלאיירים ומסטיקים, בתוך קונטקסט שהוא טעון בימים אלה מאוד פוליטית – בין פעילי ימין ושמאל, תומכי ומתנגדי ההתנתקות, מחלקי הסרטים בצמתים. המפגש עם סוגי הציבור השונים והמגוונים מסקרן, מפתיע וחיובי, ויוצר חיבור בלתי אמצעי בין המציאות לבין האמנות אותה הזירה מבקשת בכל ליבה לקדם. 

כל מופעי הפסטיבל יתקיימו באולם תיאטרון החאן בירושלים.

שני ברייטנר, פרי דמיוני

 

תוכנית זירת מחול

תאריכים – 30/7,31/7,1/8, תיאטרון החאן

יום שבת ה-30/7/05
מופע 1, שעה 20:00

מחול : אפרת רובין " Play"
היצירה מתחילה מחלל אחד, התכולה שבו וחמישה אנשים. מפגש אחר מפגש מוביל לתהליך משותף שסופו במופע. האדם, הכסא והחלל הם יחידה בלתי נפרדת, דבר שיוצר עולם שערכיו שונים, מציאות אחרת.
כוריאוגרפיה: אפרת רובין
פרפורמנס: מנחם רוט, אסף סטי, לאה ורובל אלעד שנבל ואפרת רובין
מוסיקה: אסף סטי
עיצוב תלבושות: קרלינה שינדלרה

וידאו: אפרת רובין
משך העבודה: 40 דקות
על הכוריאוגרף: אפרת רובין , בוגרת תלמה ילין ובת-דור, למדה שלוש שנים בבי"ס היוקרתי  P.a.r.t.s שבבריסל השייך ללהקת Rosas בהתמחות ככוריאוגרפית. כיום מסיימת את שנתה השלישית בבצלאל במחלקה לתקשורת חזותית
רפרטואר: "בובה מסוג שני" במסגרת גוונים, מחול לוהט ומחול שלם, "בצק" במסגרת מחול אחר, מחול לוהט וזירת מחול. "הבלתי תלוי" במסגרת פסטיבל קולה של המילה – הזירה הבינתחומית.

וידאו ארט : סטניסלב לבאור (*1)  
תנועה מתמדת בין תפישת האדם כאובייקט והאובייקט כדמות.

מחול : טלי זבילביץ "הגלגול"
מתרוצצת, מחפשת, מסתכלת עליה, רואה את עצמה דרכה. מחייכת מתעלמת ואז נסגרת, עוצרת. מה היא שלה? מה זאת בשבילה? אחת הולכת זאת באה, ההיא נשארת אולי כמעט זזה.
כוריאוגראפיה וביצוע:  ענבל וולך, טלי זבילביץ.
מוסיקה מקורית: דניאל דוידוביץ
וידאו: נועה גור
ענבל וולך- בוגרת תלמה ילין במגמת תאטרון, הסדנא למחול בגעתון, בוגרת סמינר הקיבוצים במסלול למחול ולתנועה. הופיעה במחול אחר ובמחול לוהט.
טלי זבילביץ- בוגרת האקדמיה למחול ותנועה, רוקדת ומופיעה בקבוצה של יעל כנעני,משתתפת בפרויקט אימפרוביזציה מוסיקה ותנועה.
וידאו ארט: נועה גור  : וידאו כאתר/ כזירה בה פועלות טלי וענבל אך גם בניגוד  אליו (הוידיאו משולב במחול). גור היא אחת מבין אמני הוידיאו, שהמפגש עם המחול בפרויקט זה, הוביל לעבודה משותפת ביצירת המחול עצמה ולא בנפרד ממנה.

מחול : שני ברייטנר "פרי דמיוני"  *
רקדנים ושותפים ליצירה: זוהר כרמל, דפנה כהן, רות ולנסי, שני ברייטנר
מעצבת תלבושות: מורה דימרמן
מוסיקה: Mum,Sultan Osman
אורך היצירה: 8 וחצי דקות
* המופע התקיים במסגרת תחרות "גרטרוד קראוס" של האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים

וידאו ארט: נעם אדרי :" Princeless Ever After"
זוהי הכלאה בין שתי סצנות בסרט "צלילי המוסיקה. מינואט שקט,שהופך לואלס מסחרר,טורדני,בו הפנטזיה הרומנטית נהיית מאניה אובססיבית, היוצאת מכלל שליטה. הריקוד עילג ,ניסיונה הנואש של הנערה להשליך את יהבה על גבר דמיוני יוצא בצעדים פתטיים, אך שובי-לב בפגיעותם.


מופע 2, שעה 21:30

מחול : נועה זמיר -"בדיעבד"
היצירה "בדיעבד" עוסקת ביחסים ובניתוח של תהליך בניתם.
בקריצה, היא מצביעה לנו על הקשיים והכאבים הכרוכים בתהליך זה
ומאפשרת  הזדהות עם מה שהיה יכול להיות סיפור חייו של כל צופה בקהל.  
סיפור בארבעה פרקים המסופר מהסוף להתחלה וחזרה אל הסוף.
המוסיקה ביצירה מבוצעת מהתחלה לסוף וחזרה אל ההתחלה. מבנה הפוך בדיוק מזה של המחול. כך נוצרים מפגשים מרתקים בין קטעי מוסיקה ומחול שלאו דווקא נבראו אחד לשני. רק לקראת סוף היצירה שב הסדר על כנו והצופה זוכה לצפות ביצירה השלמה מתחילתה ועד סופה עם לווי מוסיקאלי הרמוני לחלוטין.
כוריאוגרפיה – נועה זמיר
רקדניות ושותפות ליצירה – חמוטל סגל, זהר כרמל, דפנה כהן, שני ברייטנר.
מוסיקה מקורית, כתיבה וביצוע – קובי בן-עזרא
עיצוב תלבושות – מורה דימרמן.
משך העבודה :25 דק'

וידאו ארט: ליאור הרלב (*2) -
הר לב,אמן וידיאו ובמאי פרסומות מוביל יוצר  דיאלוג קונספטואלי וצורני עם זמיר. סיפור הנחשף בהדרגה מסופו עד לתחילתו באמצעות אפקט המראה.
 
מחול : נדר רוסנו "געגועים (אני הולך)"
זיכרונות אישיים מן העבר
כוריאוגרפיה וביצוע: נדר רוסנו
jorane-ghost:  מוסיקה
עריכה מוסיקאלית: רן דרורי ונדר רוסנו
יעוץ אומנותי: אמיר קולבן
משך העבודה : 10 דק'
על הכוריאוגרף: בוגר סדנאת המחול "געתון" רוקד בלהקת "קומבינע" של אמיר קולבן, העלה סולו בערב יוצרים צעירים ב"סוזאן דלל", השתתף בפרויקט "עיוורים של עמית גולדברג ויערה דולב יוצאי להקת "בת שבע".
 
וידאו ארט : נורית שרת ואילנית אהרוני :
עבודת וידיאו שהיא הרפתקה משותפת בעקבות מפגש ראשון בין שתי אמניות שלא הכירו קודם.
העבודה מבוססת על שילוב של זיכרונות חוויתיים קרובים ורחוקים. השתיים בחרו רשימה של "זיכרונות משותפים",כל אחת צלמה בנפרד וביחד ערכו את הצילומים ליצירה אחת בה לא קיימת הבחנה למי שייכים הצילומיםזיכרונות. 

מחול : דניה אלרז: " Bound"
מה אנו מצליחים להוציא ומה נשאר תקוע בפנים?
מאת דניה אלרז
טקסטים של דניה אלרז
רוקדות: עינב הדג'ס ודניה אלרז
שרה: אביגיל גלרטר
מוזיקה: "יום צהוב" – 17 יום אביגיל גלרטר ובנימין אורן
על הכוריאוגרפית: רקדנית, תאורנית ואומנית בין תחומית. בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי, בעלת תואר ראשון (B.A.) באומנות וחינוך ותעודת Somatic Educator. הופיעה עם יצירתה "נבל האור" בפסטיבל "אינטימדאנס", 2000, עבודתה "זרם", הועלתה בהרמת מסך 2001, ובפסטיבל לובלין 2002. זכתה בפרס דני זקהיים 2000, במלגת קרן ירושלים 1999, ובמלגת MOC, קליפורניה, 2004. למדה בישראל, קנדה וארה"ב. הופיעה בישראל, ארה"ב, קנדה פולין וגרמניה.
עינב הדג'ס: רקדנית ואקרובטית. בוגרת הסדנא של 'ורטיגו'. סטודנטית למדע המדינה, כלכלה ופילוסופיה. התלמדה אצל יוסי יונגמן. עובדת עם תיאטרון פסיק.
אביגיל גלרטר: בוגרת "בצלאל", שרה, מקדרת, לומדת שיאצו ומתאמנת בקיטאיידו.
בני אורן:מייסד "מקלטתקליטים" –קולקטיב אנרכיסטי של יוצרי מוסיקה ירושלמים. מוסיקאי ואומן רב
תחומי.

וידאו ארט 1 : אורי בראון : 52/50 (*3) -
 
וידיאוקליפ. תיעוד של המרדף הגס והאלים של "משטרת הגירוש" (מנהלת ההגירה)
הפקה: "עלמה הפקות", אריק ברנשטיין ואורי בראון
שיר פס הקול: מאת נעמי שמר ובביצוע קבוצת "גוטל בוטל"

 

יום א' ה-31/7

מופע 1, שעה 20:00

מחול : חניתה מזרחי  "עד כה"
בהשראת המיתוס של פסיכה
המופע עוסק בתהליך של הזכרות, מודעות, מסע, מבחנים, חניכות, כיבוש, מוות, הארה.
הכראוגרפית: חניתה מזרחי
רקדניות: נועה זמיר וחניתה מזרחי
עורך ומעבד מוסיקלי: קובי בן עזרא
מוסיקה: ספונדקיס – "היום השלישי"
Vassilis Saleas & Mikis Theodorakis – "Litany"
מעצבת תילבושות: הילה שי
משך העבודה : 8 דק'
על הכוריאוגרפית: בוגרת האקדמיה למחול בירושלים. השתתפה בפסטיבל "גוונים במחול" וכמו כן בפסטיבל "מחול לוהט" ו"מחול אחר". זוכת פרסים בתחרות  הכוריאוגרפים ע"ש גרטרוד קראוס.
כיום מנהלת "סינפסה" בית לאומנויות הגוף.

וידאו ארט: נועם אדרי ""Mitzvah Tantz
"השפה שיצרתי-בבסיסה ריקוד הבטן,בו הבטן היא מוקד לבידור הגבר, אך עירומה הוא גם נישקה החזק ביותר. התנועה דורשת שחרור מוחלט, המאמץ ,משתק ומקשה את הגוף. אני זועקת לכלה החרדית, שמעורטלת כמוני על אף כיסויה, דרוכה בכל מאודה לקראת הרגע בו תיחשף כאישה לראשונה בחייה".

מחול : דפנה כהן  - "סולו לארבעה"
העבודה עוסקת בחוויות שאנו עוברים ובהשפעתן עלינו בתור יחידים, זה לצד זה.
האם יש אפשרות להבנה מלאה האם שווה להתאמץ להגיע אליה, או שאולי אין טעם, ובעצם עדיף להעמיד פנים.
רקדנים ושותפים ליצירה:
דפנה כהן,זוהר כרמל, שני זיסוביץ', גדעון ברטלר
כוריאוגרפיה:דפנה כהן
מוזיקה:
: tango en skai   by rolnd dyenss
gavotte rondo by j.s bachי
מבצע בגיטרה: גדעון ברלטר
משך העבודה : 7 דק'
על הכוריאוגרפית : דפנה כהן- ילידת 1981, מקיבוץ טירת צבי, סטודנטית באקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים זוכת פרס תחרות ע"ש גרטרוד קראוס משתתפת בפסטיבל "מחול אחר" בסוזאן דלל

וידאו ארט: אורי בראון – "נשיקה היא נשיקה היא נשיקה"
"בועז לא התנשק עם גבר אף – פעם.גם גדי לא. נועה לא מתה על מתנחלים,ומבחינתו של יניב נשיקה היא ייחוד. לגלי יש בעיה להתנשק עם ערבים, ואיברהים מרגיש שאם יתנשק עם גלי הוא יוותר על פלשתין. יהודית חוששת שהנשיקה תגעיל את מאור,ולמאור זה נראה מוזר להתנשק עם בחורה בת 72 .ודווקא בגלל כל אלה ביקשתי מהם להתנשק."
* המופע התקיים במסגרת התחרות "גרטרוד קראוס" של האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים

מחול : מעיין  ליבמן שרון "ניקבה"
הריקוד עוסק בטבילה במקווה. הטבילה נועדה לטיהור הגוף והנפש. הטבילה היא מצד אחד פעולה אינטימית, אך מצד שני משותפת לנשים רבות. יש בריקוד עיסוק של הפרט מול הכלל, של צניעות מול חשיפה ושל אישה מול אישה. הריקוד מבטא נשיות, רכות, יצרים והרמוניה הנובעים מהקשר לטבילה עצמה, לנשימה ולגוף בתוך המים.
המשתתפים:
כוריאוגרפית : מעין ליבמן-שרון
רקדניות ושותפות ליצירה: רחלי זהר, סמדי כהן, נחם בייטנר.
מוסיקה: פס קול הסרט "דבר אליה" של אלמודבר, ועליו עריכה של גיל שפרלינג.
משך הריקוד: 7 דקות.
על הכוריאוגרפית: מעין ליבמן-שרון, נולדה בירושלים ב-1976. רקדנית ויוצרת בהרכב שעובד כשנה. בוגרת  האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, בפקולטה למחול, בחוג לתנועה וכתב-תנועה, מרפאה בעיסוק, סטודנטית לתואר שני באקדמיה למוסיקה ולמחול. רקדה בלהקת פלמנקו ירושלמית (בניהולה של מיכאלה הררי) - "פאסוס".

וידאו ארט : נועם אדרי- "אליזבת'"
המעמד הממלכתי של הכתרת אליזבת' ,רגע השיא במסורת שריתקה אותי בילדותי בלונדון, מתנהל בקצב אחר, ארכאי. הדמויות הן כמו מאות ניצבים בתוך חלום הזוי, אשר מתנועעים לקצב ההמנון כמו בריקוד הבריטי האולטימטיבי". להיות מלכת אנגליה – פנטזיה של נועם אדרי .


מופע 2 ראשון, 21:30

מחול : נועה זמיר "בדיעבד" – (ראה *2)
וידאו ארט : ליאור הרלב
מחול :צפירה שטרן אסל: "קולוסטרום- kolustrom" 
שלוש נשים נעות בעולמות מקבילים בין עייפות וחרדה לקבלה וניחומים
שם המופע: קולוסטרום- kolustrom
כוריאוגרפיה: צפירה שטרן-אסל
מוסיקה: Fridg- Happiness
משתתפים: מרים אנגל, נועה זמיר, צפירה שטרן-אסל
תלבושות:מומי גיל
על הכוריאוגרפית : בוגרת ביה"ס לתיאטרון חזותי. יוצרת עצמאית בתחום התיאטרון-מחול. מורה ליצירה ותנועה בתיכון לאומנויות י-ם.

מחול : שני זיסוביץ' ועדי אברהמי " It’s all in your mind "
מוזיקה : Lady and bird k.a. Feidel and B.johannsson-
אדם ליד איש, אדם בתוך עצמו, עכשיו ומהר – אוהבים, נתלים דוחים והולכים לישון.
החוץ והפנים – משחק תפקידים שלי עם עצמי ועצמי עם האדם לידי.
משך המופע:
* המופע התקיים במסגרת תחרות "גרטרוד קראוס" של האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים

יום ב' ה-1/8/05

מופע 1, שעה 20:00

מחול :חגית גודוביץ כרמי :"בצל עצים, סתיו"
סולו המשלב מחול ובובת תיאטרון.
על רסיסי זיכרון של אישה שאיבדה משהוא, ומצאה משהוא ביער.
ועל יער, על סתיו, ועל שלכת.
מוזיקה: on the banks of the Danube""-אלבני עממי.
ומתוך:"tales and songs from weddings and funerals"',  "arenas" מאת גוראן ברגוביק.
כוריאוגרפיה וביצוע: חגית גודוביץ כרמי.
עצוב ובובה: חגית גודוביץ כרמי
על הכוריאוגרף : חגית גודוביץ- כרמי, בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי, וlaban centre   בלונדון. יוצרת עצמאית, מופיעה במסגרות שונות,  לאחרונה הופיעה בפסטיבל ריקודי סולו, בשטוטגרט, גרמניה, ב- 2003 זכתה בפרס ליוצרים בראשית דרכם מטעם משרד התרבות,

מחול : חי כהן וטלי א. ורטהיים:
דואט אינטימי עם וידאו
טלי א. ורטהיים וחי כהן עובדים ביחד משנת 2000
בפרויקטים שונים במחול המשלב רקדנים נכים ושאינם נכים
תודה מיוחדת לאלכס שמורק.
 
אני מצווה עצמי לעפר לצמוח מן העשב שאהבתי"
אם תרצה בי שוב, חפש אותי תחת סוליות מגפיך"
וולט ויטמן))

מחול :ערן כהן:  מחול בשילוב תיאטרון בובות
משתתפת יוצרת : מיכל חרמסונסקי
על היוצר: בוגר בית הספר לתיאטרון חזותי, יוצר ומפעיל בובות .
השתתף בפסיטבל אודם, פסטיבל "לילות קיץ", מופע הפתיחה של המעבדה, מופע חוצות בפסטיבל תיאטרון הבובות בירושלים.   

וידאו ארט: בועז ארד "עד מתי ?"
"זהו סיפור של זהות מגונה, זהות מדוכאת ,הווז-ווז הוא האשכנזי, החוכמולוג ,חסר חוכמת הרחוב, התבוסתני שאבותיו הלכו כצאן לטבח. הווז-ווז צריך להסתיר את מוצאו-לעברת את שמו, להשתזף, לדבר בחית ועין, להתחבר למוסיקה מזרחית ,לתעב גפילטעפיש ואסור לו להגיד גם מילה אחת ביידיש. הסרט מדבר על מעגלים של בדידות של מי שמייצר לעצמו את הכפיל ושר לו, אך הכפיל הזה גם בנוי ללעוג לגילוי הרגשות הזה.
פס קול : מילים – עוזי חיטמן ללחן טורקי עממי בבצוע זוהר ארגוב.

מחול : שירה רינות " Tell Yourself "
המופע התקיים במסגרת תחרות "גרטרוד קראוס" של האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים


מופע 2, שעה 21:00

מחול – אפרת רובין – Play – ראה *1
וידאו ארט – סטניסלב לבאור
מחול : דורון הירש "שיר ערש- lullaby "
המופע בנוי ממספר פרקים שהשראתם לקוחה מפרגמנטים מעולם האגדות והמיתוסים החיבור יחדיו יוצר רצף זמן אחד.
משתתפים:
בוטו: דורון הירש
חליל צד: אמיקו קוג'ימה
משך המופע :12 דק'
בוטו הינו מחול נשמה אוונגרדי, אוניברסלי שהתהווה ביפן כמרד רוחני על ידי Hijikata Tatsumi   ו- Ohno Kazuo  לאחר מלחמת העולם השנייה.
המופע בנוי ממספר פרקים שהשראתם לקוחה מפרגמנטים מעולם האגדות והמיתוסים בחיבורם יחדיו לרצף זמן אחד.
על היוצר: דורון הירש, בוגר בית הספר לתיאטרון חזותי, לומד בוטו במשך 6 שנים ויוצר 3 שנים בישראל מקסיקו ויפן.

וידאו ארט: ג'ק פאבר
אומנות הבוטו מציבה את הירש ופאבר על במה אחת למופע חד פעמי.
פאבר, אמן קונספטואלי, הבונב מרחבים של רגש ועלילה דרך דימויים ריאליסטיים המתקשרים עם המופשט.

וידאו ארט : בועז ארד "גורדון ואני"
מי ישבר קודם? התרנגול או בועז? האם גורדון התרנגול ימשיך לעמוד על פדחתו של בועז לעד?
"אפשר לראות את גורדון ואני כסרט על דו קיום בין אדם ותרנגול. אלו יחסי חברות בהם התרנגול מקבל הזדמנות להיות יותר ממוצר תעשייתי...התרנגול כיוצר ולא מוצר".

מחול : עדי אברהמי – "חינוך מחדש"*
מוסיקה: triangle- Trisan
כוריאוגרפיה: עדי אברהמי
ביצוע: שני זיסוביץ', יסמין רוטקופף, דפנה כהן, עדי אברהמי
עבודה בהשראת סיפורים אוטוביוגרפיים מתקופת סין של מאו טזה-דונג, היא סין הקומוניסטית. הריקוד מתאר את סחף ההמון, שבירת היחיד והגיבוש מחדש כחברה
* המופע התקיים במסגרת תחרות "גרטרוד קראוס" של האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים


מופע 3 , שעה 22:00

סרט "חלומות באבק" – מיכל קסטן – קידר 55 דק' 2005
באחת השכונות הישנות של באר שבע, פועל יותר מ-20 שנה "מרכז עירוני לאומנות  המחול באר שבע". זהו המקום בו נרקמים ומתנפצים חלומות.
הסרט מתעד את סיפורן של שתי נערות שרוקדות בביה"ס ונאבקות כרקדניות בעולם המחול.

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
וואו תודה (ל"ת)
מירי

פורסם ב-21:26 ,30/07/2005
2
יוזמה מדהימה
ניר

הן הפסטיבל והן השידור האינטרנטי.
מה שכן - לא שמעתי על זה בשום מקום אחר ואולי קצת חבל?... חסר היה יותר פרסום לדעתי...
בכל אופן - כל הכבוד ובהצלחה!

פורסם ב-01:42 ,31/07/2005
3
היום יום א' אין שידור ישיר?
מירי

כבר התרגלתי

פורסם ב-20:32 ,31/07/2005
4
עבודת קודש
ruti

עבודתכם ראויה לציון לשבח, חסר רק מידע על איך להגיע ליוזמי פעילות כמו פסטיבל וידאו ומחול כדי להשתתף.

אי-מייל פורסם ב-12:14 ,19/09/2005
5
:)זוהר כרמל היא המורה שלי למודרני (ל"ת)
מישי:)

פורסם ב-20:37 ,30/05/2008
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה