מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

הגנזך

2006-09-27 19:34:23   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

ארכיון פתוח לווידיאו-ארט ולמדיה דיגיטלית

ארכיון פתוח לווידיאו-ארט ולמדיה דיגיטלית

11.11.06 – 26.09.06 
המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית , רחוב ירמיהו 16, חולון, 58373 , טלפון 03-5568792 info@digitalartlab.org.il, www.digitalartlab.org.il
שעות
פתיחה: ג', ד' 16:00-20:00,  ה' 10:00-14:00  ו', ש' 10:00-15:00


פרויקט "הגנזך" מאפשר למבקר לצפות במגוון עצום של עבודות וידיאו מתוך ארכיון המרכז ובהתאם לבחירתו האישית וכן בתכניות שנערכו על פי נושא מסוים.

"הגנזך"  מציע שלושה אופני צפייה:
1. פתיחת הארכיון כולו לצפייה לקהל הרחב: לכל מבקר ניתנת האפשרות לבחור את החומרים שבהם הוא מעוניין לצפות. הארכיון יוצג בפורמט המדמה ספריית וידיאו להשאלה, והמבקר יוכל לבחור עבודות כרצונו מתוך מאות עבודות וידיאו קיימות ולצפות בהן בתנאי צפייה של גלריה.
2. הצגת תוכניות וידיאו שנאצרו על-ידי המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית ועל ידי אוצרים, אמנים, סטודנטים לאמנות ואחרים. חלקן הוצגו בעבר פעמים בודדות, וחלקן יוצגו במסגרת זו לראשונה. במהלך הפרויקט יוקצה לכל תכנית שבוע ימים.
. הצגת עבודות וידיאו מאוסף Montevideo.

שעות פתיחה: שלישי ורביעי  16:00-20:00, חמישי 10:00-14:00,

תכניות הוידיאו המוצגות השבוע במסגרת "הגנזך":

וידיאו >> תנועה  אוצרת: זהר כפיר
וידיאו >> תנועה הוא אוסף של עבודות וידיאו קצרות של אמני וידיאו מכל העולם, המעלה שאלות לגבי פאזות שונות של תנועה, דרך השינויים הביצועיים, הפיזיים, הקוליים והזמניים המתרחשים על המסך בכל רגע שעובר. החיבור בין תנועה ווידיאו הוא טבעי. אמנות הוידיאו לא תמיד נשענת על מוסכמות קולנועיות, ומאפשרת לאמן להתנסות בהתמשכות ועיוות של דמויות ופרקי זמן על ידי המרה של 'זמן אמת' ב 'זמן וידיאו' – ובכך  להזכיר לנו שוב ושוב את הקשר ההדדי בין הצופה, הדמות, והמדיום.

נורית בר-שי וקליאוני מנוסאקיס, מופע הרכבת התחתית  //  עדי שניידמן ומירב עזר, מצב הרוח  //  אנטוני דה במלס, גופיפי אור  //  עידו פלוק, דובי קוטב  //  anthrobits.com, Anthrodance וריאציה מס. 1  //  רותם תש"ח, 3-o  //  ג'יימי היצ'הינגס, וידיאו קווילט  //  זא'ן גבריאל פריו, Dies Irae  //  קלאוני מנוסאקיס, סירת ההצלה


 To Collect 1 אוצרים: ארקדיוש טומלקה ונועה צדקה
המקבץ כולל עבודות וידיאו של יוצרים שונים מהארץ ומחו"ל. הוא לא נבנה סביב נושא אחד או רעיון הרמטי. זהו פשוט אוסף של עבודות וידיאו אותם יצרו חברים של נועה וארקדיוש. חלקם אמני וידיאו מובהקים יותר וחלקם עושים עבודות וידאו מדי פעם בלבד.

ויניקה גארץ, Gold Hurts  //  אסנת וייס, ציפה  //  ארקדיוש טומלקה,Harry Hurry Bond Blond All Blue Eyes  //  סטיבן באריך, A Weight on Wouter's Brow  //  ביגוניה מאנוז, Gold  //  חגית צדקה, חדר  //  שאנה מאוריצי, Land scape: 40th  //  יאן אדריאנס,El Secreto Amor   //  יאן אדריאנס,Janske: guitar   //  יאיר אבידר, הוא היה איש גדול, אני הייתי ילד קטן (''30'7, 2006)  //  אניה שראיי, Half an hour a   //  מיקל פישר,  Woodcarving Genius //  יעל שגב, "קוּ-קוּ"  //  נועה צדקה, ארקדיוש ורומקה, מטבח  //  נועה צדקה, שיחה בלילה  //  ביגוניה מאנוז ואיציאר אוקאריזThanks (you never know) 


מה את שותקת? אוצרת: מיכל היימן
"שנתיים עברו מאז יצא הפרויקט לדרך, ועם השלמתם של אחד עשר הסרטים, נראה לי שהם מצטרפים יחד לעיסוק מורכב במושגים כמו שתיקה והשתקה, אמירה, חשיבה, עדויות, הסחת הדעת, דיבוב כוזב, חדירה, השפלה, המרה, הומור, מחיקה, השתלה ועוד. הניסיונות החוזרים ונשנים בכול הסרטים ,להיכנס לתוך מה שהייתי רוצה לכנות 'מרחבים ללא עדים' מאפשרים לדעתי את החדרתם של קולות ואי-קולות למרחבי החומר הקולנועי." (מיכל היימן)

איה בן רון, עדיין בטיפול  //  דנה גילרמן, הצעקה//  רונה יפמן, 2 דגלים  //  יעל ברתנא, שאריות  //  גלעד רטמן, צ'ה צ'ה היפהפה  //  בועז ארד, גפילטע פיש  //  אריאלה פלוטקין, אשת חיל  //  מיכל רוטשילד, זום זום  //  קרן רוסו, שובב עם לב זהב  // אריאלה אזולאי, עם רדת החשכה  //  אליסף קובנר, בבית שליבנוסף ניתן לצפות בעבודות מתוך ארכיון הוידיאו של המרכז ובמקבצי וידיאו-ארט מבית Montevideo, הולנד. 

 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
זום זום עולה הזמר מכוורת הדבורים (ל"ת)
זה יהיה ביוטיוב?

פורסם ב-21:45 ,27/09/2006
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה