מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / תחרויות

--

חינוך עצמאי - סדנאות , קורסים ותחרויות

2005-12-12 17:27:49   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

איך עושים תרבות בירושלים? "דוקאביב 2006", פסטיבל ישראל, כוריאוגרפים להמונים, בקרה באמצעות מיקרו בקר, על הקשר בין מחול לאמנות ואדבסטינג בנמל

ברבור" וההמכללה החברתית כלכלית מזמינות את תושבי העיר להצטרף לקורס הקצר:

איך עושים תרבות בירושלים?

מבוא למדיניות תרבות
מפגש ראשון - 9 בדצמבר
9:00 - 10:30 פרופ' בנצי מוניץ (אונ' תל אביב)
מבוא למדיניות תרבות
10:40 - 12:00 קבוצת סלמנקה
לפרטים, ברבור www.barbur.org
המכללה החברתית כלכלית: תיבה קולית 6723597-02 (שלוחה 242) www.sea.org.il

פסטיבל "דוקאביב 2006"

מזמין את יוצרי הסרטים הדוקומנטריים הישראלים להגיש סרטיהם לתחרות. לראשונה מסגרת מיוחדת של הקרנת סדרות דוקומנטריות
פסטיבל "דוקאביב"-הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי יתקיים זו השנה השמינית בסינמטק תל-אביב. הפסטיבל ימשך 10 ימים ויתקיים בתאריכים 30 למרץ עד ה- 8 באפריל 2006.

תוכנית הפסטיבל תכלול את מיטב הסרטים הדוקומנטרים מהארץ ומהעולם בהקרנות בכורה. בין היתר יוקרן הסרט "אחיות לחוק" סרטה של קים לונג'ינוטו שזכה בפרס בפסטיבל קאן ופתח את פסטיבל IDFA באמסטרדם. בנוסף יוקרנו מיטב סרטיו של הבמאי לארי ווינשטיין אשר עוסקים במוסיקה ויוצריה בשיתוף עם מוזיאון תל-אביב. הפסטיבל יקדיש מחווה מיוחדת לחברת ההפקה Lse Film d'ici- אחת מחברות ההפקה המובילות בצרפת אשר חוגגת בימים אלו 20 שנות יצירה. מנהל החברה סרג' לאלו יהיה אורח הפסטיבל.
השנה יקיים פסטיבל "דוקאביב" מסגרת חדשה (מחוץ לתחרות) של סדרות דוקומנטריות
ארבע מסגרות תחרותיות נושאות פרסים יתקיימו בפסטיבל: תחרות ישראלית, תחרות בינלאומית, תחרות סטודנטים (הגשה דרך האוניברסיטאות) ותחרות יצירה צעירה בין מגמות הקולנוע בבתי הספר התיכוניים בארץ.
סרטים לתחרות הישראלית ולמסגרת הסדרות הדוקומנטריות ניתן להגיש עד- ה-1 בינואר 2006 במשרדי דוקאביב בסינמטק תל-אביב.
למסגרת הסדרות הדוקומנטריות יש להגיש פרק מייצג אחד מתוך הסדרה (והוא זה שיוקרן במידה ויתקבל) לוועדת המיון, בה חברים אילנה צור- מנהלת אמנותית פסטיבל "דוקאביב",רות לב ארי-מפיקת סרטים דוקומנטריים ותמר ירון-מנהלת ג'אמפ קאט (בית ספר לעריכה).

את תקנון הפסטיבל וטפסי הרשמה ניתן למצוא באתר האינטרנט של הפסטיבל www.docaviv.co.il.


פסטיבל ישראל 2006 מקים זירה לדור חדש של יוצרי תרבות


"זירת הפסטיבל" נועדה להעניק הזדמנות למספר יוצרים לפרוץ לתודעת הקהל הרחב עם מופע מקורי משלהם, שיועלה בבכורה עולמית בפסטיבל ישראל 2006.
יוצרים מוזמנים להגיש הצעות למופעים מכל תחומי אמנויות הבמה, שיתמודדו בצורה יצירתית, שונה ומרעננת עם הנושא: "שם ואז – כאן ועכשיו".
פרטים נוספים והנחיות להגשת ההצעות ניתן למצוא באתר פסטיבל ישראל

סדנאות יצירה

15 הכוריאוגרפים הטובים בישראל בשלושה חודשים של סדנאות ייחודיות וחד פעמיות

לראשונה בישראל מתקבצים טובי הכוריאוגרפים בארץ למפגש עם קהל חובבי המחול והרקדנים הישראלי. הסדנאות, שיפוזרו לאורך כשלושה חודשים, ינחילו את יסודות היצירה במחול ושיטות העבודה השונות של כל יוצר ויוצר, הנובעות מתוך ניסיונו העשיר בארץ ובעולם.
זו הפעם הראשונה בישראל בה נוצרים התנאים לקהל העצום של חובבי מחול ורקדנים להיפגש עם היוצרים הנערצים על ידיהם.
רשימת הכוריאוגרפים עשירה ומגוונת ולמעשה כוללת את כל הנחשבים להצלחות הגדולות של עולם המחול הישראלי והמיצגים את ישראל לקהל ברחביי העולם
הכוריאוגרפים המשתתפים בפרוייקט הם: רננה רז,  אילנית תדמור, רנה שינפלד, סאלי-אן אן פרידלנד, יוסי יונגמן, נעה דר, יוסי ברג, שלומי ביטון, נעה וורטהיים, ניב שינפלד, ליאת דרור, רונית זיו, איריס ארז, עמנואל גת וסהר עזימי.
במהלך הסדנאות ילמד כל יוצר את שיטות העבודה הייחודיות והמזוהות עימו, ויאפשר הצצה חד פעמית לתוך עולמו הפנימי ולתוך הגורמים שמניעים אותו במהלך עבודתו, החל משלב איסוף החומר למופע, דרך שלבי העבודה העצמית והעבודה עם להקה ועד להצגת המופע המלא בפניי הציבור הרחב.
מטרת הסדנא היא לאפשר למשתתפים בסדנא, לגעת בנבכי עולם היצירה, בנימיו ועורקיו העוטפים בחושניות את הרקדנים והיוצרים שזכו לעסוק בתחום קסום זה.
הסדנאות ייערכו ב"סטודיו נעים" אשר נמצא ברחוב סלמה 46 בתל-אביב בכל אחד מסופי השבוע בין התאריך 02.12.05 ועד ה-04.03.06. בכל סופ"ש יעביר אחד הכוריאוגרפים סדנא הייחודית לו.
בתום הפרויקט יתקיים ערב במה פתוחה בסטודיו 46 אשר בו יוכלו המשתתפים להציג את יצירותיהם.
מספר המקומות לסדנאות מוגבל כך שמומלץ להירשם בזמן.
הנחות לחיילים וסטודנטים.
לפרטים נוספים ניתן לפנות לנדב- 052-5571818

Micro Controller Workshop at New Media Cheyder

בקרה באמצעות מיקרו בקר

מורה: עמיר מרקוביץ

מיקרו בקרים – שבבים הניתנים לתכנות – מצויים כיום בלבו של כמעט כל מכשיר אלקטרוני העולה על הדעת ומהווים את מרכז השליטה והבקרה שלו. בשנים האחרונות הפכו המיקרו בקרים לנגישים גם עבור חובבי אלקטרוניקה מהשורה בעקבות ירידת מחיריהם, וכן הזמינות הגבוהה של התוכנה והחומרה הנחוצים לתיכנותם.
בקורס זה נעסוק בתכנות בסיסי של מיקרו בקרים (שעקרונותיו, אגב, זהים לאלו של תוכנה המיועדת ל – PC), באופני השימוש של מעגלים אלקטרוניים המבוססים עליהם ובאפשרויות ההרחבה של מעגלים אלו.

במסגרת הקורס נשתמש במעגל שנבנה סביב המיקרו בקר הפופולרי Pic16f877, ובתוכנה יעודית, מבוססת אייקונים, המשמשת לכתיבת תוכניות עבור המעגל וכן לצריבתן לתוך הבקר. נלמד לכתוב תוכניות פשוטות שיאפשרו לנו לקבל קלט (צליל, אור, מרחק מעצם מסוים, וכו'), לעבד אותו, ולהגיב עליו בצורות שונות (הפעלת מנוע, העברת נתונים לתוכנה שרצה על PC, שינוי צבע של נורה, וכן הלאה).

נושאים
·        מבוא למיקרו בקרים
·        מבוא לתכנות
·        יסודות התכנות – קלט ופלט במיקרו בקר
·        יסודות התכנות – תנאים ולולאות
·        יסודות התכנות – משתנים
·        הכרת התקני קלט-פלט שונים
·        הקדמה לאלקטרוניקה "מעשית" – כללים בסיסיים, הלחמה, בידוד, קריאת תרשימים.
·        תקשורת מיקרו בקר - מחשב
·        עקרונות של תכנות בשפת JAL, המיועדת לתכנות מיקרו בקרים
·        מומלץ (אך לא הכרחי)  להביא מחשב (עם serial port  ותמיכה ב-java, ניתן להוריד באינטרנט )

+++ הקורס יורכב מ-8 מפגשים של כשעה וחצי – עלות הקורס: 350 ₪
+++הקורס ייערך בשעה 19:00 בימי ראשון החל מה-18 בדצמבר, בנחלאות, ירושלים.
+++ מספר מקומות מוגבל
 לשאלות או  לאישור השתתפות נא ליצור קשר עם לאה או דייגו salamanca00@gmail.com 02624435"פעולה ירוקה" מתארחת ב"בית בנמל" עם תערוכת adbusting

תרבות הנגד עומדת במצב מביך. בלי להתכוון היא הפכה לספקית התוכן היחידה שמציעה את שירותיה בחינם. הגראפיטי, הפאנק ואפילו ה"עשה זאת בעצמך" זלגו זה מכבר אל השפה השיווקית וכעת הינם חלק בלתי נפרד מה"look & feel" של המוצר, שהוא מותג, שהוא אתר.
בתגובה אנחנו מבקשים להשאיל אימג'ים מרוטשים ומותגים משומשים, שתעשיית הפרסום הסניפה אל ריאותינו, ולהתעטש אותם בחזרה אל הדף, הבד, נייר הצילום או הלייאאוט. נקרא לזה הגנה עצמית?
בתערוכה יוצגו עבודות גרפיות, צילום, עבודות על בד, וידאו ומיצגים באווירת אד- באסטינג. רשימת האמנים נסגרת ב-1.1.2006 והתערוכה תיפתח ב-25.1.
קו מנחה בעבודות (אם כי לא מחייב) הוא הניסיון להשתמש בכל נכס ויזואלי ש-100 שנות שיווק הורישו לנו כדי ליצור תעתוע, "כאילו" פרסומת, שלא מוכרת כלום. למעט, כמובן, מודעות.
בתערוכה תוצג אינפורמציה על ההרס שגורמת צרכנות תאגידית לסביבה ואנשים הכורעים תחתיה: ילדים-עבדים, חקלאים-צמיתים ואזרחים- צרכנים.

"פעולה ירוקה" היא עמותה לשינוי חברתי סביבתי. בין הפרוייקטים שהובילה בשנים האחרונות: המאבק בכביש חוצה ישראל, פסטיבל האקטיביזם ופרוייקט הסחר ההוגן, לשיווק מוצרים ששומרים על כבודם ורוחתם של כל העוסקים בייצורם. רשת חנויות "קום איל פו" משווקת את המוצרים ללא רווח ותתמוך במימון התערוכה, שכל הכנסותיה קודש ל"פעולה ירוקה".

כולם מוזמנים לתרום עבודה; העבודות יתומחרו בשיתוף עם האמנים ויוצגו בין שלושה שבועות לחודש בחלל "בית בנמל".

פרטים, רונה סגל  054-5591611
 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
תעדכנו!!
אמנית בדיכאון

לא יכול להיות שאין שום דבר חדש במשך ארבעת החודשים האחרונים??

פורסם ב-10:49 ,03/04/2006
2
מה קורה לכם ?
אלמוני

אוגוסט 2006 ואין שום חדש בעניין התחרויות והפסטיבלים ??!!

פורסם ב-14:06 ,01/08/2006
3
אה-אה...מה קורה, מארב??
אלמוני

מאכזב...

פורסם ב-18:51 ,02/08/2006
4
אתם מוזמנים לעדכן
אפי, בשם עצמי

חיפוש קצר ותשתפו גם אתם, מה יש

פורסם ב-00:01 ,05/08/2006
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה