מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
מדריך / מידע כללי

הלקוח העתיק בעולם

2007-06-09 12:44:37   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה

סדרת מפגשים ותערוכה בנושא תעשיית המין

לאורך ההיסטוריה זכו נשים שעסקו בזנות במלוא חופניים של השפלה ונידוי, בעוד לקוחותיהן נותרו אנונימיים ומעולם לא נחשפו לעין הציבורית. מצב זה נשמר גם במדינת ישראל של המאה העשרים ואחת, כאשר קורבנות סחר - עולות חדשות, קטינות ונשים המכורות לסם - הן הנשים הנשאבות לתעשיית המין עקב הביקוש העצום לגופן. ועדיין, בדיון הציבורי, השלטוני, במדיה ובאמנות, השיח והמבט מכוונים לנשים ולא אל הנוכחים הנפקדים: לקוחותיהן.

גלריה ברבור, בשיתוף מוקד הסיוע לעובדים זרים, קוראת לאמנים, מעצבים, אקדמאים, פעילים חברתיים ואחרים, לשנות משוואה זו ולהשתתף בסדרת מפגשים ובתערוכה המבקשת לטוות קווים לדמותו של לקוח תעשיית המין ולעורר שיח המערער על המיתוסים סביבו. פרויקט "הלקוח העתיק בעולם" יחל בחודש יוני, עם פרסום חומרים בנושא באתר הגלריה. נעלה לרשת מאמרים, כתבות, צילומים, קטעי וידאו, ספרות ושירה. המשכו של הפרויקט בחודש יולי בגלריה ?ברבור? בירושלים, ובבית הספר "מנשר" בת"א, בסדרה של 10 מפגשים שיכללו הרצאות, הקרנות סרטים ודיונים אודות צורות שונות של זנות, עבודת מין וסחר בנשים בישראל ובעולם, תוך מתן דגש מיוחד למקומו של ?הלקוח? בשרשרת הסחר, בקולנוע, בספרות, במשפט ובהיסטוריה.
הכניסה למפגשים ללא תשלום אך מותנית בהרשמה מראש.

את המפגשים תנחה עו"ד נעמי לבנקרון, יועצת משפטית במוקד סיוע לעובדים זרים, חוקרת ומרצה באוניברסיטה העברית, במכללה למנהל ובאוניברסיטת תל-אביב. כמו כן יופיעו מרצים אורחים שיתייחסו לנושא בהקשר של אמנות חברה ותקשורת. בין המרצים: אריאלה אזולאי, אוצרת ובמאית, מרצה לתרבות חזותית ופילוסופיה בת-זמננו מאוניברסיטת בר-אילן, ואיתן שוקר, אמן ומורה לצילום, אמנות ואקטיביזם. שמות של מרצים אורחים נוספים ולוח אירועים מפורט יפורסמו בהמשך.

התערוכה תוצג בגלריה ברבור ובמוקדים נוספים, בשיתוף ובתמיכתה של קואליציית ארגונים העוסקת בנושא. הכניסה להרצאות תהיה ללא תשלום ומשתתפי התערוכה יתמכו על ידי הגלריה בכיסוי הוצאות. ניתן להגיש עבודות מבלי להשתתף בסדנא אך מספר העבודות שיוצגו בתערוכה מוגבל ועדיפות תינתן למשתתפי הסדנא.
בכדי להשתתף במפגשים יש להירשם מראש על ידי התקשרות במייל לכתובת המצוינת למטה, עבודות לתערוכה יש להגיש עד ה- 12.8.07.
למידע ופרטים נוספים 0546-395936 או באתר הגלריה, או במייל.
barburinfo[at]gmail.com

 

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה