מארב - אמנות . תרבות . מדיה
אודותינוצרו קשר
שלח
טורים / שולחן עורך

כובע חדש, שולחן חדש

יונתן אמיר 2007-03-17 12:17:50   הקטנת הטקסט בכתבההגדלת הטקסט בכתבה


שלום,
שמי יונתן אמיר וכפי שאולי קראתם, אני העורך החדש של מארב. כמקובל במחוזותינו, מעמד חילופי כובעים שכזה מזמין הכרזה על שחר חדש שעומד להפציע. אני – את ההצהרות הגדולות – מעדיף לשמור לסיכומים. בינתיים, הנה כמה הבטחות שנראה שאוכל לקיים:
עקב אילוצים שונים, בחודשים האחרונים הואטה הפעילות במארב. על כן השינוי הראשון שמתוכנן באתר הוא בעצם חזרה לשגרה. החל מהשבוע מדריך התערוכות והפעילויות חוזר להופיע בקביעות, כמו גם מאמרים, סקירות וביקורות בנושאים שונים. מארב מעודד המלצות גולשים, ולכן אם נתקלתם בתערוכה, עבודה, אירוע, או לינק ששווה קריאה, אתם מוזמנים לעדכן דרך האתר או לשלוח מייל. כותבים חדשים וותיקים המעוניינים לפרסם מאמרים במארב מוזמנים לפנות גם הם.
מארב הופך בימים אלה לכתב עת דו-לשוני. בחודשים הקרובים יתורגמו לאנגלית מאמרים שפורסמו באתר ועשויים לעניין קוראים שאינם דוברי עברית, וחשוב לא פחות – תרגומים לעברית של מאמרים מהעולם הגדול. מי שירכז את חלקו האנגלי של האתר הוא העורך היוצא של מארב רונן אידלמן, שלומד בגרמניה, אך ימשיך לשמש כחבר מערכת.
מוסף חדש בעריכת אורי דרומר עומד להתפרסם בקרוב. המוסף יוקדש ליצירתו של הסופר הבריטי ג'יי ג'י באלארד (קראש, אימפריית השמש), ויכלול סיפורים שתורגמו לעברית לראשונה, מאמרים על יצירתו הספרותית של בלארד ועל עיבודיה הקולנועיים, וכן תיק עבודות של שלושה צלמים ישראלים המתכתבים עם יצירתו של הסופר.
מארב עלה לרשת בשנת 2004. בזמן אינטרנט מדובר בהיסטוריה עתיקה. בשלוש השנים שחלפו מושגים כמו ווב 2.0, חשבונות דלישס, תגיות, עדכוני רסס ועוד, הפכו ממילות קוד של גיקים יודעי דבר לעניין שביומיום. על כן, בשנה הקרובה יעבור מארב פיתוח והתאמה לסביבה המקוונת החדשה. 

לא מעט אנשים לקחו חלק בהקמה, בפיתוח ובתחזוקה של מארב לאורך שלוש שנות קיומו, אך מי שהעניק לו את צביונו המיוחד הוא רונן אידלמן. זו ההזדמנות להודות לרונן, שהיה חבר בצוות הפיתוח של מארב וערך את האתר מיום הקמתו. רונן הוביל את קהילת הכותבים והקוראים במארב לקחת חלק, בדיבור ובמעשה, בחרושת הזיקות השונות בין אמנות ובין המנגנונים החברתיים, הכלכליים והפוליטיים שעוטפים, מנווטים, שופטים ומכתירים אותה. מוספים כמו משמר הגבול ואזהרת רווח, כמו גם מאמרים ופעילויות שוטפות, הוקדשו ברובם לדיון בסוגיות הללו. במקום ובזמן בו אנו חיים, לאספנים, עסקנים, פוליטיקאים, תאגידים ואפילו שוטרים יש השפעה מכרעת ולא פעם הרסנית על שדה האמנות ועל היצירה האמנותית. במציאות כזו לא נותר אלא להבטיח שכיוון המחשבה והפעולה שהונהג על ידי רונן יישמר גם על ידי. בנוסף, וללא כל הפרדה, אנסה לעסוק גם בנושאים וותיקים יותר, כמו למשל מנגנוניה הפנימיים של האמנות עצמה.   
להתראות
יונתן

yonatan[at]maarav.org.il

גרסת הדפסה גרסת הדפסה
תגובות גולשים
הוספת תגובה
1
בהצלחה, יונתן
א.

ותודה לרונן.

פורסם ב-23:36 ,22/03/2007
2
אלונה מילר
אלמוני

המון בהצלחה!!!!
ליונתן בתפקיד החדש
ולרונן תודה רבה והצלחה בהמשך,
משמח מאד שמאמרים יתורגמו לעברית.(:

פורסם ב-20:17 ,25/03/2007
3
רק שיכתבו גם קצת על אמנות!
ירון

יונתן, אני מקווה שמארב בעריכתך יהיה יותר מעניין מאשר המארב הקודם הדוגמטי והמשעמם שעסק רק בפוליטיקה של הכיבוש

פורסם ב-10:32 ,02/04/2007
4
בהצלחה מיוסי דברה
יוסי דברה

הי יונתן - בהצלחה רבה
שתתגבר על כל המארבים בשדות האומנות והתרבות

אי-מייל פורסם ב-19:02 ,07/04/2007
5
רשימת מאחלי ההצלחה
בן סב חוקר הסלעים

אם עדיין לא מאוחר להצטרף לרשימת מאחלי ההצלחה, אז גמני רוצה. אחרת, נא להוסיף אותי לרשימת המתנה.

אי-מייל פורסם ב-10:48 ,14/04/2007
6
זאת אומרת
אמן

שהאמנות חוזרת?

פורסם ב-13:52 ,21/04/2007
מתוך שוטף ומתמלא
--
בזהירות ובאירוניה: עיון...
בזהירות ובאירוניה: עיון... שוטף ומתמלא
--
אם רובוטים יכלו לצייר... שוטף ומתמלא
ללמוד ציור מפורמייקה, או: בשבח... שוטף ומתמלא
עולם של קומבינציות שוטף ומתמלא
על יונתן אמיר

כותב על אמנות ועורך שותף במארב.

עוד מ יונתן אמיר
אתר אינטרנט אתר הבית של הכותב
מוסף | שוטף ומתמלא | טורים | מדריך | קהילה